Polska - Włochy: wynik na żywo i relacja live - Puchar Świata siatkarzy 2019 - Siatkówka

06/10/2019, 05:18 GMT+2

Piąty mecz, czwarte zwycięstwo Polaków w rozgrywanym w Japonii Pucharze Świata. Tym razem w Fukuoce uporali się z Włochami 3:0 (25:18, 25:18, 25:22).

Zespół Vitala Heynena od początku kontrolował spotkanie z grającymi w nie do końca najsilniejszym składzie rywalami - do Japonii nie przylecieli m.in. Osmany Juantorena i Ivan Zaytsev.
Najpierw dwa pierwsze sety bez historii (oba wygrane do 18) i małe problemy dopiero w trzecim, w którym Włosi parokrotnie uciekli na dwa punkty przewagi. Wtedy serwisem przywoływali ich do porządku albo Wilfredo Leon, albo Bartosz Kurek.

Pod koniec partii polscy siatkarze dodali szczelny blok i wszystko wróciło do normy. Od stanu 18:17 nie oddali już prowadzenia i wygrali cały mecz choćby bez straty seta.

Biało-Czerwoni po pięciu kolejkach mają cztery zwycięstwa i zajmują 3. miejsce 12-zespołowej grupie. Na kolejne spotkania Pucharu Światu przeniosą się do Hiroszimy.

POLSKA - WŁOCHY 3:0 (25:18, 25:18, 25:22)
Polska: Leon (15), Śliwka (15), Kurek (11), Kłos (7), Kochanowski (4), Komeda (3), Zatorski (libero) oraz Muzaj (2), Szalpuk i Drzyzga
Włochy: Kooy (12), Cavuto (12), Candellaro (9), Nelli (6), Anzani (3), Sbertoli (1), Balaso (libero) oraz Pinali (2), Russo (2) i Antonov
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl