Polska - Włochy: wynik meczu i relacja - Liga Narodów Siatkówka kobiet 2022

29/06/2022, 18:55 GMT+2

Polskie siatkarki przegrały 1:3 z Włoszkami w rozgrywanym w Sofii meczu ostatniej rundy fazy zasadniczej Ligi Narodów. Awans do najlepszej ósemki rozgrywek muszą wywalczyć w kolejnych spotkaniach. Najbliższe rozegrają w czwartek z zajmującymi obecnie szóste miejsce w tabeli Chinkami.

Polska - Włochy w siatkarskiej Lidze Narodów

Od mocnego uderzenia zaczęły polskie siatkarki mecz z czwartą obecnie drużyną tegorocznych rozgrywek Ligi Narodów. Biało-Czerwone od samego początku pierwszego seta budowały przewagę, doprowadzając w pewnym momencie do pięciopunktowego prowadzenia.
Włoszki w końcu zdołały poukładać grę i powoli odrabiały straty, ale skoncentrowane i podbudowane prowadzeniem Polki cały czas trzymały je na dystans.

Pierwsze potknięcie

Do czasu. Pierwszy kryzys przyszedł pod koniec pierwszego seta, który wydawał się już wygrany przez Biało-Czerwone. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego od wygranej dzieliły tylko dwie piłki, ale stanęły w miejscu, trwoniąc całą siedmiopunktową zaliczkę. Pierwszą partię rozstrzygnęły na swoją korzyść po drugiej piłce setowej.
Po przerwie rozpoczęły podobnie jak w pierwszym secie, ale tym razem Włoszki nie pozwoliły sobie na tak duże straty. Po kilku błędach polskich siatkarek wyszły na prowadzenie, które utrzymały do końca drugiej partii, pod koniec seta powiększając je do pięciu punktów.
W trzecim secie Polki wróciły do gry, jaką prezentowały na początku meczu. Wprawdzie Włoszki nie popełniały już tak wielu błędów i przewaga polskich siatkarek nie była tak wyraźna, ale przez większość seta nieznacznie prowadziły. Gdyby nie kilka zepsutych zagrywek i łatwo oddanych piłek, zaliczka byłaby większa.

Włoszki bardziej uważne w decydujących momentach

W wyrównanej końcówce bardziej skoncentrowane okazały się jednak Włoszki. Polki obroniły kilka piłek setowych, ale nie zdołały przechylić szali na swoją stronę. Po zaciętej walce musiały uznać wyższość siatkarek z Italii.
Włoszki okazały się lepsze od Polek w meczu siatkarskiej Ligi Narodów
Czwarty set miał rozstrzygnąć, czy podopieczne Lavariniego przedłużą swoje szanse na pokonanie wyżej notowanych rywalek, czy będą się musiały pogodzić z trzecią z rzędu porażką. I tym razem wszystko toczyło się według znanego już scenariusza: Polki prowadziły, Włoszki je goniły.
I dogoniły, a po kilku chwilach ponownie wyszły na prowadzenie. Na pewnym etapie gry zdobywały punkt za punktem, nie pozwalając polskim siatkarkom na nawiązanie równorzędnej walki. Biało-Czerwone były niemal zupełnie bezradne.
Ostatecznie Włoszki wygrały seta do 18, a polskim siatkarkom pozostaje upatrywać szansy na awans do ćwierćfinału w trzech ostatnich meczach bułgarskiej rundy.
Najbliższy mecz rozegrają w czwartek z zajmującymi obecnie szóste miejsce w tabeli Chinkami. W sobotę zmierzą się z Dominikaną, a dzień później - z Bułgarią.
Włochy - Polska 3:1 (25:27, 25:20, 28:26, 25:18)
Autor: macz/po / Źródło: eurosport.pl