Polska - Japonia: wynik meczu - Puchar Świata siatkarzy 2019 - Siatkówka

02/10/2019, 12:38 GMT+2

Polska wygrała z Japonią 3:1 w swoim drugim spotkaniu Pucharu Świata, które odbyło się w Fukuoce. Wydarzeniem był powrót do reprezentacji Bartosza Kurka po rocznej przerwie.

Polacy i Japończycy rozpoczęli zmagania w Pucharze Świata od zwycięstw. Trzecia drużyna dopiero co zakończonych mistrzostw Europy nie miała problemów z ograniem Tunezji (3:0). Z kolei Azjaci sprawili ogromną niespodziankę, zwyciężając z Włochami (3:0).
Japonia nie była ostatnio trudnym rywalem dla Biało-Czerwonych. Polska wygrała sześć poprzednich meczów. Natomiast ostatnią porażkę w Japonii poniosła dziesięć lat temu w Pucharze Wielkich Mistrzów. W czerwcu oba zespoły mierzyły się ze sobą w Lidze Narodów. Polacy wygrali w Lipsku 3:1.

Kurek czekał rok

Wydarzeniem środowego meczu bez wątpienia był powrót do gry w kadrze Kurka, który w kwietniu przeszedł operację kręgosłupa i później długo się rehabilitował. Ostatnim meczem 31-letniego zawodnika w drużynie narodowej był ubiegłoroczny finał mistrzostw świata przeciwko Brazylii.
Kurek był w kadrze meczowej już na mecz z Tunezją, ale na parkiecie się nie pojawił. Z Japonią zagrał za to od początku i był najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole, choć z całą pewnością nie była to jego najwyższa forma.
Podopieczni Vitala Heynena mieli jeden wyraźny przestój w meczu. W trzecim secie nie potrafili znaleźć sposobu na Azjatów, którzy nagle wrócili do gry. Gospodarze niespodziewanie podnieśli się po solidnym laniu w drugiej partii, którą przegrali do 17.

Ruszył zespół, ruszył Kurek

Słabszy okres w grze Polaków widać było w statystykach Kurka, którego licznik punktów na długo utknął na dziesięciu. Kiedy w końcu ruszył w połowie czwartego seta, to i przewaga Biało-Czerwonych zaczęła rosnąć.
Kurek zdobył kolejne dla siebie trzy punkty po ataku, bloku i serwisie. Jednocześnie Polacy opanowali sytuację, prowadząc wysoko na przerwie technicznej 16:9.
Do końca seta Japonia, która zanotowała w tym meczu niezliczoną ilość błędów własnych, nie miała już nic do powiedzenia, a Polska odniosła drugie zwycięstwo w Pucharze Świata. Kurek skończył spotkanie z dorobkiem 15 punktów (osiem udanych ataków, do tego cztery bloki oraz trzy skuteczne serwisy).
W kolejnych meczach Biało-Czerwoni zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi (piątek), Argentyną (sobota) oraz z Włochami (niedziela).
Polska - Japonia 3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 25:17)
Autor: kip\kwoj / Źródło: eurosport.pl