Polska - Brazylia. Wynik meczu i relacja na żywo. Final Six Liga Narodów siatkarek 2019

04/07/2019, 05:15 GMT+2

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała w chińskim Nankinie z Brazylią 2:3 w swoim drugim meczu w Final Six Ligi Narodów. Biało-Czerwone straciły szanse awansu do półfinału. Relację z meczu przeprowadził eurosport.pl.

10:15. Koniec meczu. Przegrana walka na siatce kończy przygodę Polek z tegoroczną Ligą Narodów. Szkoda, ale Polkom należą się ogromne brawa za walkę!
10:14. Amanda po ciasnym skosie i Brazylijki będą mieć serię piłek meczowych.
10:13. Czujnie Kąkolewska na siatce.
9:13. Błąd rywalek na zagrywce. Ale tylko na to Polki liczyć nie mogą.
8:13. Gabi powoli staje się katem Polek. Kolejny piękny, dynamiczny atak.
8:12. Brazylijki nie chcą się pomylić.
8:11. Sprytny plas Stysiak.
7:10. Stysiak wreszcie nabrała pewności. Potężny atak z drugiej linii.
6:10. Gabi z atomowym atakiem po bloku. Rywalkom brakuje pięciu punktów, ale o rezygnacji w naszych szeregach nie ma mowy.
6:9. Minimalnie autowy blok, ależ szkoda...
6:8. Smarzek po przekątnej. Polki teraz jakby żywsze, jakby znów uwierzyły w wygraną.
5:8. Stenzel robiła, co mogła w obronie, ale nie zdążyła.
5:7. Jeszcze jeden as Stysiak! Polki kolejny raz zrywają się do pościgu!
4:7. Jeszcze as Stysiak. Zostały tylko trzy punkty straty.
3:7. Kąkolewska skuteczna w bloku. Może nie wszystko jeszcze stracone?
2:7. Kolejny blok na Smarzek. Brazylijki coraz bliżej zwycięstwa i... awansu do półfinału.
1:6. Nieźle w obronie zachowała się Grajber, ale Brazylijki stawiają skuteczny blok na Smarzek.
1:5. Wreszcie kończy Stysiak.
0:5. Stysiak w aut. Za chwilę starty mogą być już nie do odrobienia...
0:4. Paula w kontrze. Polki jakby się jeszcze nie pozbierały po czwartym secie...
0:3. Niestety, kolejna punktowa zagrywka Mary...
0:2. Źle się to zaczyna. As Mary po błędzie Mędrzyk.
0:1. Amanda otwiera tie-breaka skuteczną kiwką.

19:25. W całym meczu mamy remis 2:2. Za moment rozpoczynamy tie-breaka. Żeby pozostać w turnieju, Polki muszą go wygrać.
17:24. Smarzek zatrzymana blokiem. Czas dla Nawrockiego, ale to będzie już mobilizacja na tie-breaka.
16:22. Ależ spryt Macris. Brazylijka schowała ręce i piłka wpada między bezradnie spoglądające Polki.
15:21. Na razie Brazylijki nie dają ku temu okazji i pewnie zmierzają po wyrównanie.
15:20. Efimienko ze środka. Polki się jeszcze zerwą do pogoni?
14:19. Ponownie Smarzek. Gra punkt za punkt niestety nic Polkom nie da...
13:18. Pewnie Smarzek, ale potrzebna jest seria punktów.
12:18. Gabi się rozszalała.
12:17. Ofiarnie w obronie Grajber, ale punkt wędruje do rywalek.
12:16. Mędrzyk kończy sytuacyjną piłkę. Na zagrywkę wchodzi Nowicka. W trzecim secie efekt takiej roszady był znakomity.
11:16. Amanda skuteczna na lewym skrzydle. Polkom uda się kolejna pogoń?
11:15. Polki miały kontrę, ale Brazylijki poczekały z potrójnym blokiem.
11:14. Brazylijki wyciągają pomocną dłoń, Ana Paula atakuje w aut.
10:14. Szczęśliwy atak Smarzek.
9:14. Niestety. Stysiak w aut z przechodzącej piłki.
9:13. Do trzech razy sztuka. Tym razem Stysiak zatrzymana blokiem i strata znów rośnie.
9:11. Stysiak znów po bloku.
8:11. Atak po bloku Brazylijek. Ciągle gramy punkt za punkt.
8:10. Stysiak huknęła po bloku.
7:10. Piękny atak Gabi. Brazylijka minęła potrójny blok.
7:9. Polki miały kłopoty, ale wszystko udaje się skończyć blokiem Efimienko.
6:8. Smarzek już się przewracała, ale uderzyła skutecznie.

5:8. Minimalnie autowy blok Polek.
5:7. Trwa pięć minut Mędrzyk - dobra kiwka w kontrze. Krok po kroku Polki niwelują straty.
4:7. Cudowny, pojedynczy blok Mędrzyk. Jesteśmy o oczko bliżej.
3:7. Polki dostały darmowy punkt po błędzie na zagrywce rywalek.
2:6. Wreszcie przerywa to Mędrzyk. Pora odrabiać straty.
1:6. Brazylijki w tym fragmencie są nie do zatrzymania.
1:5. Za szybko to wszystko się dzieje. Błąd w przyjęciu i Wołosz zagarnęła piłkę ze strony rywalek. Czas dla Nawrockiego.
1:4. To się dziś nie zdarzało. Pierwszy autowy atak Kąkolewskiej.
1:3. Brazylijki błyszczały w obronie i w nagrodę mają punkt.
1:1. Efektowny blok Kąkolewskiej.
0:1. Dobry początek czwartego seta w wykonaniu Brazylijek.
Absolutną bohaterką Polek jest do tej pory Smarzek, która uzbierała już 27 punktów, notując 60-procentową skuteczność w ataku.

25:22. Fantastyczna, szczęśliwa akcja i Smarzek to kończy! PROWADZIMY 2:1! KILKA MINUT TEMU WYDAWAŁO SIĘ TO NIEMOŻLIWE!
24:22. Błąd Brazylijek. Jest okazja wyjść na prowadzenie!
23:22. Smarzek jest nie do zatrzymania. Polka robi, co chce.
22:22. Kąkolewska i Wołosz uwijały się w bloku, ale Brazylijki mają wreszcie 22. punkt.
22:21. SMARZEK! Znów kontra, znów linia, znów prowadzimy!
21:21. Smarzek w kontrze i już jest remis! Ależ kapitalna szarża Polek!
20:21. Carol huknęła w aut i robi się gorąco!
19:21. Odrabiamy kolejny punkt. Zaskoczenia nie ma - dobry atak na koncie Smarzek.
18:21. Na kłopoty Smarzek. Robimy upragnione przejście.
17:21. Macris straszy zagrywką. Kolejny raz ustrzelona Mędrzyk.
17:20. Coraz większe kłopoty Polek w przyjęciu. Nawrocki znów próbuje ratować sytuację czasem.
17:19. Profesorski atak Gabi.
17:18. Smarzek nie daje uciec rywalkom.
16:17. Smarzek pędziła do za niskiej piłki, ale się udało. Jest punkt.
15:17. Mędrzyk w aut.
15:16. Druga przerwa techniczna.
15:14. Trwa przeciąganie liny. Brazylijki znów na prowadzeniu.
14:13. Ana Paula przestrzeliła w ataku.
13:13. Stysiak zmierzyła blok.
12:13. Ana Beatriz skutecznie w kontrze i znów zmiana prowadzenia.
12:11. Wołosz wygrała walkę na siatce.

11:10. I jeszcze as Efimienko, prowadzimy!
10:10. Smarzek gra koncert. Obroniła i skończyła kolejny atak.
9:10. Smarzek z szóstej strefy.
8:10. Asem odpowiada też Macris i wracamy do punktu wyjścia.
8:8. As serwisowy Mędrzyk i straty odrobione.
7:8. Kapitalny blok Polek!
6:8. Kolejny punkt Smarzek. Tym razem sprytne zagranie naszej atakującej.
5:8. Smarzek pewnie po prostej. Brazylijki nie zdążyły ustawić bloku.
4:8. Zatrzymana teraz Stysiak. Pierwsza przerwa techniczna.
4:7. Smarzek zablokowana.
4:6. Mędrzyk po bloku, ale skutecznie.
3:6. Błąd w ataku Smarzek.
3:5. As serwisowy Natalii. Brazylijski odskakują.
1:1. Stysiak skutecznie po przekątnej.

21:25. Dobra zagrywka Mędzryk, ale Brazylijki dały sobie radę. W całym meczu mamy remis 1:1.
21:24. Mędrzyk i jeszcze się bronimy.
20:24. Będą piłki setowe dla rywalek...
20:23. Niestety, asa serwisowego dokłada Natalia. Nawrocki poprosił o czas, ale trudno będzie uratować tę partię.
20:22. Brazylijki pilnują przewagi.

19:21. Brazylijki wreszcie wyczekały Smarzek i robi się niebezpiecznie.
19:19. Smarzek pofrunęła na prawym skrzydle.
18:18. Kąkolewska niby niepewnie, niby niemocno, ale najważniejsze, że skutecznie.
17:17. Smarzek znów skutecznie, a to oznacza, że Malwina zdobywa swój 400. punkt w tej edycji LN!
16:16. Wreszcie Stysiak rozwinęła skrzydła w ataku.

15:16. Dobra seria rywalek. Kończą atak ze środka i to one są bliżej wygrania partii na drugiej przerwie technicznej.
15:15. Niestety na lewym skrzydle męczy się Stysiak.
15:13. Wracamy na dwupunktowe prowadzenie po kolejnym mądrym ataku Mędrzyk.
14:13. Mędrzyk nie ma dziś litości dla bloku.
13:13. Brazylijki doczekały się kontry i momentalnie zamieniły ją na punkt.
13:11. Trwa walka punkt za punkt. Nie mylą się ani jedne, ani drugie. I oby tak do końca.
12:10. Kopiuj, wklej z poprzedniego wpisu.
11:9. Świetny mecz gra dziś Kąkolewska. Pani kapitan się dziś zupełnie nie myli.
10:8. Brazylijki wpadły w siatkę po ataku Stysiak.
9:7. Smarzek bawi się w najlepsze. Tym razem po punkt sięgnęła precyzyjną kiwką.
8:7. Brazylijki wreszcie się obudziły.
8:6. Piąty punkt z rzędu! Genialna czapa Efimienko na środku siatki. Polki fantastycznie uśpiły rywalki!
7:6. Trwa świetna seria Polek.
6:6. Straty to już tylko złe wspomnienie! Wołosz blokuje na lewym skrzydle.
5:6. Macris kiwa w aut i już to wygląda lepiej.
4:6. Smarzek robi swoje.
3:6. Zatrzymana Mędrzyk i rywalki uciekają już na początku seta.
3:4. Efimienko wciska piłkę za blok, ale Polki wciąż muszą gonić.
2:3. Ehhh, do festiwalu zepsutych serwisów dołącza Kąkolewska...
2:2. I szybki rewanż ze strony Brazylijek.
1:2. Po zepsutej zagrywce Stysiak.
0:1. Pierwszy punkt drugiego seta dla rywalek. Nieskuteczny blok Stysiak.
Tak to wszystko się dziś zaczęło.

Liczby pierwszego seta są bardzo zbliżone, ale najważniejsze, że to Polki są bliżej wygranej.
25:22. Druga już tak! Smarzek trafia w linię i wygrywamy pierwszego seta!
24:22. Pierwsza szansa niewykorzystana.
24:21. Grajber kończy przechodzącą piłkę. Mamy piłkę setową!
23:21. Smarzek kończy kontrę po genialnej obronie Grajber.
22:21. Smarzek nie zdążyła podłożyć ręki pod piłkę.
22:20. Mędrzyk kończy trudny atak. Jesteśmy coraz bliżej.
21:20. Brazylijki uciekają z trudnego dla nich ustawienia.
21:19. I kolejny, brawo!
20:19. Świetny blok Smarzek!
19:19. Po naszej stronie znów Kąkolewska. Będzie zacięta końcówka...
18:19. Natalia z szóstej strefy. Rywalki złapały odpowiedni rytm.
18:18. To już nieaktualne. Kąkolewska bez problemów.
17:18. Złe przyjęcie Stysiak i Brazylijki po raz pierwszy dziś prowadzą.
17:16. Smarzek znów wchodzi w rolę liderki. Brazylijki nie miały czego zbierać.
16:15. Gabi uderzyła w aut i Polki znów na prowadzeniu na przerwie technicznej.
15:15. Znów błysnęła rozgrywająca Macris, która wypchnęła piłkę po bloku.
15:14. Szybka poprawka Smarzek.
14:14. Zablokowana też Smarzek i jest remis. Szkoda...
14:13. Tym razem Mędrzyk zatrzymana blokiem i z przewagi już niemal nic nie zostało.
14:11. W odpowiedzi blok przełamała Mędrzyk.
13:11. Widowiskowe rozegranie jedną ręką Macris i Ana Paula kończy atak.
12:9. Uff, wreszcie robimy przejście po dobrym zagraniu na siatce Kąkolewskiej.
11:9. Pojawiają się pierwsze błędy i rywalki zbliżyły się już na dwa punkty.
11:7. Szkoda tej akcji. Dobre rozegranie Wołosz, ale w aut uderzyła Stysiak.
11:5. Smarzek rozpędziła się już na dobre.
10:4. Zawodniczki Nawrockiego rewelacyjnie wyglądają w obronie. Kontrę ze spokojem skończyła Smarzek.
9:4. Kolejna mordercza wymiana zakończona punktem Biało-Czerwonych. W aut uderzyła Marta. Trener Brazylijek po raz pierwszy dziś poprosił o czas.
8:4. Pierwsza przerwa techniczna po zepsutej zagrywce Brazylijki.
7:4. Polki miału kolejną kontrę, ale tym razem szczelny blok stawiają Brazylijki.
7:3. Świetny serwis Mędrzyk i Efimienko blokuje na środku.
6:3. Pierwszy punkt na swoim koncie ma już także Mędrzyk.
5:2. Trudny atak z trzeciego metra na potrójnym bloku Smarzek. Ale co to dla niej? Mamy kolejny punkt.
4:1. Swoje konto otwiera Smarzek, Polki zaczynają odjeżdżać rywalkom.
3:1. Znów Kąkolewska w ataku i Brazylijki wpadają w siatkę. Obiecujący początek Polek.
2:0. Doskonały początek naszej środkowej. Kąkolewska dokłada pierwszy punkt w bloku.
1:0. Długa wymiana już w pierwszej akcji. Polki świetnie walczyły i kontrę kończy Kąkolewska.
Rozpoczniemy w zestawieniu: Wołosz, Smarzek, Mędrzyk, Stysiak, Kąkolewska, Efimienko i Stenzel.
W Nankinie rozbrzmiał już Mazurek Dąbrowskiego. Za kilka minut poznamy wyjściową szóstkę Polek.
Malwina Smarzek może dziś złamać granicę 400 punktów zdobytych w LN. Jeśli tak się stanie, szanse Polek wyraźnie wzrosną.

Już sam awans do najlepszej szóstki LN jest sukcesem Polek, ale jeszcze przed przyjazdem do Chin nasze siatkarki zapowiadały, że postarają się o kolejną niespodziankę, choć będzie o nią trudno. - Jeśli miałabym upatrywać jakieś szanse, to chyba w meczu z Brazylijkami, z którymi coraz częściej udaje nam się wygrywać - przyznała rozgrywająca reprezentacji Joanna Wołosz.
Statystyki są zdecydowanie po stronie mistrzyń olimpijskich z 2012 roku, ale w fazie interkontynentalnej to Polki były górą. W holenderskim Apeldoorn Biało-Czerwone wygrały 3:2.

Polki doskonale rozpoczęły środowy meczu z Amerykankami, ale ostatecznie przegrały z faworyzowanymi rywalkami 1:3. Dziś, żeby zachować szanse awansu do półfinału, muszą pokonać Brazylię.