Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2021: Rosja - Turcja: wynik meczu i relacja

02/09/2021, 19:00 GMT+2

Od falstartu rozpoczęła siatkarska reprezentacja Rosji start w mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu Rosjan zaskoczyli siatkarze Turcji, którzy wygrali 3:1.

Turcja nieoczekiwanie wygrała z Rosją 3:1 w mistrzostwach Europy

Srebrni medaliści zakończonych niedawno igrzysk olimpijskich w Tokio rozpoczynali walkę o trzeci tytuł mistrzów Europy w roli faworytów. Jednak tureccy siatkarze już w pierwszym secie wysoko zawiesili poprzeczkę. Wyrównaną batalię wygrali 29:27.

Starcie Dawida z Goliatem

W kolejnych partiach wszystko zdawało się wracać do normy. Rosjanie wygrali drugiego seta do 16, w następnym prowadzili już 21:19. I wtedy w rosyjskiej maszynie do wygrywania coś się zacięło. Turcy wygrali sześć piłek z rzędu i ponownie objęli prowadzenie w meczu. Sensacja wisiała na włosku.
Na sprawienie niespodzianki nie pozwolili długo czekać. Czwartą partię wygrali do 19, odprawiając faworytów z kwitkiem.
Sukces tureckich siatkarzy na inaugurację ich występu w trwających od środy mistrzostwach Europy wydaje się tym większy, że dotychczas ich największym sukcesem w imprezie było osiągnięcie 11. miejsca. Ich rywalem byli dwukrotni mistrzowie i ośmiokrotni medaliści mistrzostw Europy (nie licząc wcześniejszych osiągnięć ZSRR).