Liga Narodów 2022. Japonia - Polska: wynik meczu i relacja - siatkówka kobiet

14/06/2022, 12:37 GMT+2

W pierwszym meczu filipińskiej odsłony Ligi Narodów polskie siatkarki uległy 0:3 prowadzącym w tabeli reprezentantkom Japonii. Dotychczasowy bilans Biało-Czerwonych w rozgrywkach to trzy zwycięstwa i dwie porażki.

Podopieczne Stefano Lavariniego rozpoczęły mecz z niepokonanymi dotąd Japonkami, sprawiając wrażenie wyraźnie skrępowanych. Od początku pozwoliły zepchnąć się do defensywy, a rywalki z każdą minutą powiększały przewagę. W pewnej chwili siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni prowadziły z Biało-Czerwonymi aż dziewięcioma punktami.
Dopiero pod koniec pierwszego seta Polki wrzuciły drugi bieg i zaczęły odrabianie strat. Pierwszą partię zakończyły z czterema punktami straty do Japonek.

Szansa wypuszczona z rąk

Drugi set w wykonaniu polskich siatkarek wyglądał zupełnie inaczej. Gra była bardziej poukładana, a Polki nie pozwoliły już rywalkom na tak wyraźną dominację, jaka miała miejsce w pierwszym secie. Kilka razy wychodziły na prowadzenie.
Ale ostatnie słowo w tej części meczu znowu należało do Japonek. Od stanu 17:17 wyraźnie budowały przewagę, by zakończyć drugiego seta po raz kolejny wynikiem 25:21.

Szansą na przedłużenie marzeń o odwróceniu losów meczu był trzeci set, ponownie dobrze rozpoczęty przez polskie siatkarki. Ale niewielką przewagę znowu wypuściły z rąk, pozwalając przeciwniczkom na zdobywanie kolejnych punktów i skazując się na pogoń za wynikiem. Siedmiopunktową stratę udało im się wprawdzie nieco zmniejszyć, ale Japonki okazały się zbyt mocne nawet na urwanie jednego seta.
Mecz wygrały z zadziwiającą regularnością, rozstrzygając trzecią partię identycznym wynikiem jak dwie poprzednie.
We wcześniejszym meczu w grupie na Filipinach Kanada przegrała z Tajlandią 0:3 (19:25, 22:25, 24:26).
Kolejne spotkanie Polki zagrają z Tajlandią. Mecz odbędzie się w czwartek o godz. 5 nad ranem naszego czasu.
W piątek o tej samej porze zagrają ze Stanami Zjednoczonymi, a drugi turniej zakończą spotkaniem z Belgią (sobota, godz. 9).
Japonia - Polska 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl