Liga Mistrzyń 2022/2023. Volley Mulhouse Alsace - Developres Bella Dolina Rzeszów: wynik meczu i relacja - Siatkówka

31/01/2023, 20:48 GMT+1

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów awansowały do fazy play-off Ligi Mistrzyń. W meczu piątej kolejki podopieczne Stephane'a Antigi pewnie pokonały na wyjeździe francuską ekipę Volley Mulhouse Alsace 3:0 (25:17, 25:19, 25:11).

Stawką spotkania dla rzeszowianek było utrzymanie drugiego miejsca w grupie A i zapewnienie sobie awansu do barażu o ćwierćfinał. W fazie play-off wystąpią bowiem zespoły z drugich miejsc w grupach oraz trzecia drużyna z najlepszym bilansem. Zwycięzcy grup mają automatycznie zapewniony udział w 1/4 finału.

Wyraźna dominacja Developresu

Zadanie dla polskiej ekipy nie wyglądało na wyjątkowo trudne, zwłaszcza że w pierwszym spotkaniu obu drużyn podopieczne Antigi wygrały 3:0.
We Francji wicemistrzynie kraju potwierdziły swoją dominację nad rywalkami. Po udanej zagrywce Gabrieli Orvosovej prowadziły już 8:4, a w kolejnych minutach - dzięki dobrej grze Ann Kalandadze, Jeleny Blagojević oraz Weroniki Centki - różnica wzrosła do siedmiu punktów (19:12). Sytuacja nie zmieniła się do końca seta, w którym Developres triumfował 25:17.
Drugą partię lepiej otworzyły gospodynie, które szybko uzyskały cztery oczka przewagi (10:6). Rzeszowianki niemal błyskawicznie odrobiły straty, a po kontrze Orvosovej był już remis (11:11). Na tym się jednak nie zatrzymały, a po kolejnej świetnej akcji czeskiej atakującej było 20:16, a kilka minut później 25:19 i to zawodniczki gości były o krok od triumfu w całym meczu.
Trzeci set był już formalnością. Francuzki były wyraźnie słabsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przeciwniczki grały z kolei w tej fazie koncertowo, wygrały 25:11 i to one mogły cieszyć się z awansu do fazy play-off Ligi Mistrzyń.
W drugim meczu grupy A zespół Joanny Wołosz - Carraro Imoco Conegliano - wygrał z Vasasem 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:18). Zapewnił sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie oraz bezpośredni awans do ćwierćfinału.
Conegliano będzie też ostatnim rywalem Developresu w szóstej kolejce Ligi Mistrzyń (8 lutego). Wynik tego starcia nie będzie miał jednak wpływu na końcowy układ tabeli.

Dwie polskie ekipy zagrają w środę

W środę o pewne miejsce w fazie play-off zagrają siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. Mistrzynie Polski zmierzą się na wyjeździe z zajmującą ostatnie miejsce w grupie E bułgarską Maricą Płowdiw (17.30). Zwycięstwo, przy jednoczesnej przegranej CSM Targoviste z Eczacibasi Dynavit, zapewni policzankom drugą lokatę w tabeli.
Ciekawie zapowiada się także rywalizacja w grupie D, w której liderem jest ŁKS Commercecon. Łodzianki pojadą do Niemiec na potyczkę z MTV Allianz Stuttgart (19.00), z którym na inaugurację przegrały u siebie 0:3.
W przypadku porażki podopieczne Alessandro Chiappiniego nie tylko stracą pozycję lidera, ale prawdopodobnie spadną na trzecie miejsce, bowiem Fenerbahce w tej kolejce gra z najsłabszym zespołem Tenerife La Laguna. W dodatku Wiewióry na koniec rundy grupowej zagrają w Turcji, gdzie o punkty może być trudniej niż w Stuttgarcie.
Volley Mulhouse Alsace - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (17:25, 19:25, 11:25)
Volley Mulhouse Alsace: Victoria Mayer, Ajla Paradżik, Silke van Avermaet, Amanda Coneo, Christelle Tchoudjang-Nana, Anna Haak - Lea Soldner (libero) - Dana Schmit, Leandra Olinga-Andela.
Developres Bella Dolina Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Gabriela Orvosova, Weronika Centka, Magdalena Jurczyk, Ann Kalandadze, Jelena Blagojević - Aleksandra Szczygłowska (libero) - Julia Bińczycka, Anna Obiała, Weronika Szlagowska.
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl, PAP,