Liga Mistrzów 2021. Zaksa Kędzierzyn Koźle - Cucine Lube Civitanova: wynik i relacja - siatkówka

03/03/2021, 20:16 GMT+1

Zaska zagra w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po przegranej u siebie 0:3 o awansie zespołu z Kędzierzyna-Koźla zadecydował tak zwany złoty set w rewanżowym spotkaniu z włoskim Cucine Lube Civitanova.

Pierwszy mecz rozegrany na parkiecie obrońców tytułu przyniósł zaskakujące rozstrzygnięcie. Zaksa wygrała 3:1. Po tej porażce pracę stracił trener Lube, dobrze znany z pracy z reprezentacją Polski - Ferdinando De Giorgiego. Na stanowisku zastąpił go Gianlorenzo Blengini. obecny selekcjoner Włochów.
Aby awansować, kędzierzynianie potrzebowali dwóch wygranych setów. Ale Włosi pokazali, że odrobili lekcję sprzed tygodnia, zagrali zdecydowanie lepiej i ich łupem padły trzy kolejne partie - 25:22, 26:24, 26:24.

Złoty set

Zgodnie z przepisami półfinalistę wyłonić musiał jeszcze jeden, tak zwany złoty set rozgrywany na zasadach tie-breaka. Obie drużyny zaprezentowały w nim niesamowity poziom. Gospodarze zwyciężyli ostatecznie 16:14, a decydujący punkt, asem serwisowym, zdobył Jakub Kochanowski.
W półfinale rywalem ekipy z Kędzierzyna-Koźla będzie zwycięzca rywalizacji między PGE Skrą Bełchatów a Zenitem Kazań. W pierwszym meczu polski zespół przegrał u siebie 1:3. Rewanż w czwartek w Rosji.