Liga Mistrzów 2021/2022: Jastrzębski Węgiel - Knack Roeselare, wynik meczu i relacja - siatkówka

15/12/2021, 09:50 GMT+1

Dobry pucharowy dzień dla siatkarskich drużyn z Polski. Jastrzębski Węgiel wygrał w Belgii z Knack Roeselare 3:0 (25:18, 25:20, 25:23) w drugiej kolejce Ligi Mistrzów siatkarzy. W Łodzi w pierwszym starciu 1/8 finału Pucharu CEV zawodniczki ŁKS Commercecon pokonały hiszpańską ekipę CV Gran Canaria 3:0 (25:14, 25:19, 25:16).

Mistrzowie Polski zaczęli udział w tej edycji od pokonania we własnej hali bułgarskiego Hebara Pazardżik 3:0, na co potrzebowali tylko 58 minut. Belgowie na wyjeździe wygrali z niemieckim VfB Friedrichshafen 3:2.

Bez fanów na trybunach

Inauguracyjne starcie w jastrzębskiej hali obejrzało 1366 kibiców, we wtorek w Roeselare było inaczej. Z powodu koronawirusowych obostrzeń wtorkowy mecz rozegrano bez udziału publiczności.
Pierwszy set był wyrównany do stanu 12:12. Wtedy przy mocnej zagrywce Jurija Gladyra jastrzębianie odskoczyli na trzy punkty (15:12) i już nie pozwolili gospodarzom się dogonić. Belgowie psuli zagrywki, mieli problemy ze sforsowaniem polskiego bloku i w efekcie przegrali do 18.
Gospodarze w drugiej partii mieli przewagę 9:5, ale roztrwonili ją. Mistrzowie Polski odrobili straty, po blokach Trevora Clevenota i Jana Hadravy to oni wyszli na prowadzenie 11:10. Nic nie dały dwie przerwy, o jakie poprosił szkoleniowiec Belgów Steven Vanmedegael.
Goście powiększyli przewagę do stanu 20:14 i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku już do końca.

Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, rozstrzygnięty dopiero w końcówce. Goście prowadzili 20:17, 23:20, Belgowie walczyli o przedłużenie spotkania, ale po długiej wymianie piłki, zakończonej obroną Clevenota i atakiem Gladyra schodzili do szatni pokonani.
W ostatniej fazie meczu na parkiecie pojawił się rozgrywający mistrza Polski Eemi Tervaportti. Zastąpił na chwilę Francuza Benjamina Toniuttiego. Fin miał okazję znów zagrać w hali klubu, którego barw bronił przez trzy sezony (2012-2015). Kolejny mecz LM Jastrzębski Węgiel rozegra 13 stycznia we Friedrichshafen.
W Lidze Mistrzów we wtorek wygraną po ciekawej walce odniosła także Grupa Azoty. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla pokonali w Nowosybirsku Lokomotiw 3:1.

Z Hiszpankami dwa razy u siebie

Tymczasem w Pucharze CEV przekonujące zwycięstwo odniosły zawodniczki ŁKS Commercecon. Łodzianki na własnym parkiecie nie dały szans hiszpańskiemu CV Gran Canaria - wygrały 3:0 (25:14, 25:19, 25:16).
Mecz w ramach 1/8 finału tych zmagań rozegrano w Łodzi, choć jego formalnym gospodarzem był zespół z Wysp Kanaryjskich. Rewanż odbędzie się w tej samej hali w środę.
Łodzianki bez większych problemów wywiązały się z roli faworytek pucharowego starcia. Podopieczne słowackiego trenera Michała Maska dominowały w każdym z trzech setów i do odniesienia zwycięstwa potrzebowały niewiele ponad godzinę.
Zwycięzca dwumeczu w ćwierćfinale zagra z lepszym z pary: Mladost Zagrzeb - TS Volley Dudingen.
W 1/16 finału drużyna z Łodzi pokonała dwukrotnie węgierskie Swietelsky Bekescsaba, a Gran Canaria z dalszej rywalizacji wyeliminowała słoweński Nova KBM Branik Maribor.
Autor: Srogi/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP