Igrzyska Europejskie w Baku. Porażka polskich siatkarek

15/06/2015, 20:17 GMT+2

Polskim siatkarkom nie wyszedł drugi mecz grupy A Igrzysk Europejskich w Baku. Po zwycięstwie z Turczynkami, tym razem biało-czerwone uległy w fatalnym stylu z gospodyniom z Azerbejdżanu 0:3.

Dla Jacka Nawrockiego był to drugi oficjalny mecz w roli selekcjonera żeńskiej reprezentacji. O ile debiut okazał się udany - zwycięstwo z Turczynkami 3:2 (18:25, 26:24, 18:25, 25:17, 15:11) - o tyle drugie spotkanie było już żenująco słabe w wykonaniu naszych zawodniczek.

Bezradne Polki

Polki źle weszły w mecz i szybko zrobiło się 1:5. Wprawdzie szybko doprowadziły do remisu i ten stan utrzymywały do końca seta, ale wtedy zabrakło im zimnej krwi. Przy stanie 23:23 nie wykorzystały szansy na wyprowadzenie kontrataku, a potem trzykrotnie obroniły piłki setowe. W końcu Azerki zatrzymały blokiem Annę Werblińską.
Kolejną partię polskie siatkarki oddały praktycznie bez walki przegrywając w pewnym momencie nawet 9:20. Nawrocki postawił w trzecim secie na skład, który wygrał decydujące sety z Turczynkami. Katarzyna Skowrońska-Dolata przeszła do ataku, na parkiecie pojawiły się Natalia Kurnikowska, Izabela Bełcik i Maja Tokarska. Zmiany nie przyniosły efektu, bowiem gra polskiego zespołu wciąż pozostawiała wiele do życzenia.
Azerki przy głośnym wsparciu publiczności prowadziły już 17:11 i najwyraźniej sparaliżowała je myśl, że mogą odnieść gładkie zwycięstwo. Polki mozolnie odrabiały straty i mimo, że nie potrafiły uniknąć prostych błędów doprowadziły do remisu 23:23. Dwa mocne ataki Poliny Rahimowej rozwiały jednak ich nadzieje na wygranie choćby seta.

W środę biało-czerwone (godz. 8.00 czasu polskiego) zmierzą się z Rumunkami.
Azerbejdżan - Polska 3:0 (28:26, 25:16, 25:23)
Polska: Joanna Wołosz, Sylwia Pycia, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Zaroślińska, Agata Durajczyk (libero) – Izabela Bełcik, Agnieszka Kąkolewska, Natalia Kurnikowska, Maja Tokarska, Agaata Sawicka (libero).

Azerbejdżan: Oksana Kurt, Ksenia Pozniak, Aiszan Abdulazimowa, Odina Bairamowa, Polina Rahimowa, Jana Matiasowska-Agajewa, Waleria Mammadowa (libero) – Natawan Gasimowa, Oksana Kisielowa.
Autor: lukl / Źródło: sport.tvn24.pl