Holandia - Bułgaria. Turniej kwalifikacyjny do igrzysk 2020 - wyniki meczów siatkówki

08/01/2020, 20:43 GMT+1

Holenderskie siatkarki po wygranej 3:0 z Bułgarią są już w półfinale rozgrywanego w Apeldoornie kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. W czwartek gospodynie zawodów zmierzą się z Polkami. Drugie zwycięstwo zanotowały także Niemki.

Holenderki tylko w trzecim secie trafiły na bardziej zdecydowany opór rywalek, dla których był to praktycznie mecz ostatniej szansy. Podopieczne Ivana Petkowa miały nawet setbola, ale gospodynie wygrały trzy ostatnie piłki.
Spotkanie z Biało-Czerwonymi nie będzie miało już tak istotnego dla nich znaczenia, ale może im zapewnić pierwsze miejsce w grupie A.

Rehabilitacja Turczynek

W grupie B Turczynki, po niespodziewanej porażce z Niemkami (1:3) na inaugurację imprezy, w środę pokonały Chorwację 3:1. Z kolei mecz Niemek z Belgią pod względem emocji mógłby być ozdobą mistrzostw Europy czy świata.
Belgijki nie wykorzystały kilku piłek setowych w pierwszej partii oraz jednej w drugiej i przegrywały 0:2. W kolejnej odsłonie dla odmiany obroniły dwa meczbole i wróciły do gry. W czwartym secie znów było bardzo nerwowo w samej końcówce, Niemki skończyły dopiero czwartą piłkę meczową.

Rozczarowana Grobelna

Pochodząca z Polski belgijska atakująca Kaja Grobelna po spotkaniu nie ukrywała rozczarowania.

- Jeden, dwa punkty zadecydowały o tym, że przegrałyśmy to spotkanie. Zabrakło trochę szczęścia, może jednej zawodniczki, która skończyłaby tę ostatnią piłkę. Jestem dumna, że po dwóch tak pechowo przegranych setach nie poddałyśmy się i walczyłyśmy do końca - powiedziała była siatkarka Grot Budowlani Łódź.

Niemki po dwóch zwycięstwach są już jedną nogą w najlepszej czwórce. W tej grupie prawdopodobnie piątkowe spotkanie Belgii z Turcją zadecyduje o tym, który z zespołów awansuje do półfinału i przedłuży nadzieję na awans na igrzyska.

- Wygrałyśmy dwa sparingi z Turczynkami przed turniejem, znamy je doskonale. Wiemy, że też nie wiedzie im się tu najlepiej i musimy to wykorzystać - dodała Grobelna.

Udział w turnieju olimpijskim zapewni sobie tylko zwycięzca finału zaplanowanego na 12 stycznia.