Grot Budowlani Łódź - Eczacibasi Stambuł - wynik, składy. Liga Mistrzyń siatkarek

18/12/2019, 20:15 GMT+1

Nie było wielkich emocji w meczu siatkarek Budowlanych z Eczacibasi Stambuł w 3. kolejce Ligi Mistrzyń. W Łodzi wicemistrzynie Polski gładko uległy 0:3. W kolejnym spotkaniu podejmą drugi zespół ze stolicy Turcji - Fenerbahce.

W grupie A Ligi Mistrzyń Grot Budowlani nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Po gładkiej porażce pod koniec listopada w Stambule z Fenerbahce (0:3), w środę łodzianki mierzyły się z kolejnym gigantem tureckiej i europejskiej siatkówki.

Pełna dominacja

W składzie ekipy gości, która niedawno była druga w klubowych mistrzostwach świata, nie brakowało czołowych zawodniczek globu. Należą do nich m.in. dwukrotna mistrzyni Europy z reprezentacją Serbii atakująca Tijana Bosković, jedna z najlepszych przyjmujących na świecie Koreanka Kim Yeon-Koung, Amerykanka Lauren Gibbemeyer czy Brazylijka Natalia Pereira.
Zgodnie z przypuszczeniami od pierwszych piłek inicjatywna należała do wicemistrzyń Turcji. W otwierającym secie podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza próbowały utrzymywać dystans punktowy, ale z każdą piłką różnica umiejętności była coraz bardziej widoczna. Łodzianki przede wszystkim miały problemy z kończeniem ataków. Rywalki dominowały w każdym elemencie gry i zakończyły partię do 17.

Kolejna odsłona wyglądała podobnie. Przyjezdne punkty zdobywały z dużą łatwością, za to wicemistrzyniom Polski przychodziło to z ogromnym trudem. W efekcie wraz z trwaniem tego seta zyskiwały coraz większą przewagę. Przy setbolu Eczacibasi wygrywało 24:16, co najlepiej obrazowało potencjał tego zespołu.

Emocje w trzecim secie

Dość nieoczekiwanie faworytki miały trochę problemów w trzecim secie. Po dwóch udanych akcjach Charlotte Leys łodzianki wygrywały w nim 15:13 i dopiero to zmobilizowało przyjezdne do większego wysiłku. Znów zaczęły zatrzymywać na siatce siatkarki z Łodzi, a w ataku kolejne akcje kończyła najskuteczniejsza w tym spotkaniu Tijana Bosković (17 pkt.). Ostatecznie Serbka i jej koleżanki nie pozwoliły na przedłużenie meczu o kolejnego seta, choć gospodynie w końcu nawiązały walkę.

W 4. kolejce LM Budowlani zagrają 22 stycznia z Fenerbahce przed własną publicznością.

Grot Budowlani Łódź - Eczacibasi Stambuł 0:3 (17:25, 16:25, 22:25).

Grot Budowlani Łódź: Julia Nowicka, Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Charlotte Leys, Małgorzata Śmieszek, Julia Twardowska - Maria Stenzel (libero) - Paulina Bałdyga, Gabriela Maciagowski.

Eczacibasi Stambuł: Carli Lloyd, Kim Yeoung-Koung, Natalia Perreira, Tijana Bosković, Lauren Gibbemeyer, Beyza Arici - Simge Akoz Signem (libero) - Hande Baladin, Yasemin Guveli, Buse Melis Kara.