Eczacibasi Dynavit - Developres Rzeszów: Wynik meczu i relacja - Liga Mistrzyń siatkarek

23/03/2023, 19:46 GMT+1

Siatkarki Developresu Rzeszów zakończyły swoją przygodę w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich. W rewanżowym ćwierćfinale uległy 2:3 (25:20, 19:25, 26:24, 21:25, 8:15) zawodniczkom Eczacibasi Dynavit. Tydzień wcześniej w Polsce 3:1 również wygrały Turczynki.

Podopieczne Stephana Antigi godnie pożegnały się z Ligą Mistrzyń, w której po raz drugi z rzędu dotarły do ćwierćfinału. Lider tureckiej ekstraklasy i jeden z głównych faworytów rozgrywek okazał się jednak za mocny.

Kluczowy czwarty set

W ekipie wicemistrza Polski zabrakło kontuzjowanej Weroniki Centki, która wprawdzie pojawiła się na rozgrzewce, lecz na boisko już nie weszła. W pierwszym secie rzeszowiankom to jednak nie przeszkadzało - czuły się komfortowo i wygrały do 20. Wykorzystały jednak wówczas dopiero trzeciego setbola.
Dobra końcówka była zapowiedzią tego, co Eczacibasi przygotowały na dalszą część meczu. Już w połowie drugiego seta zespół ze Stambułu wygrał cztery kolejne akcje i pewnie zmierzał po zwycięstwo, którego nie wypuścił, pozwalając Polkom jedynie na 19 punktów.
Ekipa z Podkarpacia była w stanie powrócić do gry o półfinał, lecz heroicznie zwyciężony 26:24 trzeci set zdał się na nic. Rzeszowianki mogły mieć nadzieję, że odrobią wszystkie straty z pierwszego spotkania, w którym przegrały 1:3, lecz w secie czwartym "zatrzymały się" przy wyniku 13:13. Ostatecznie w tej części i kolejnej części zdobyły już tylko po osiem punktów i pożegnały się z rozgrywkami.
Eczacibasi w półfinale zmierzy się z włoskim zespołem Igor Gorgonzola Novara prowadzonym przez selekcjonera polskiej reprezentacji Stefano Lavariniego.
Eczacibasi Dynavit – Developres Rzeszów 3:2 (20:25, 25:19, 24:26, 25:21, 15:8)
Autor: mb/TG / Źródło: PAP / eurosport.pl