Przerażające zderzenie. Kapitan reprezentacji Francji w szpitalu

22/09/2023, 15:47 GMT+2

Kapitan reprezentacji Francji w rugby Antoine Dupont doznał poważnego urazu po zderzeniu się głowami z Johanem Deyselem z Namibii. Zawodnik z miejsca trafił do szpitala w Prowansji, gdzie wykryto liczne złamania kości twarzy. Trójkolorowi wygrali czwartkowy mecz Pucharu Świata 96:0.

Reprezentacja RPA w rugby pokonała Anglików w finale PŚ

Francuzi znakomicie rozpoczęli imprezę u siebie, są niepokonani (komplet trzech zwycięstw). W kolejnych spotkaniach będą musieli jednak radzić sobie bez kapitana. W drugiej połowie jednostronnego meczu Duponta zaatakował głową Deysel, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Jak poważne są obrażenia?

- Jest podejrzenie pęknięcia kości szczęki - przyznał tuż po meczu trener Trójkolorowych Fabien Galthie.
Okazało się to prawdą, o czym tamtejsza federacja rugby poinformowała w specjalnym komunikacie.
"Antoine Dupont doznał złamania szczękowo-jarzmowego. Zwrócono się o specjalistyczną opinię chirurga w celu ustalenia dokładnego czasu nieobecności zawodnika. Na razie pozostaje on z francuską kadrą" – napisano.
Niemal pewne jest, że Duponta zabraknie w ostatnim grupowym meczu - z Włochami, który zaplanowano na 6 października. Wątpliwy jest też jego udział w ćwierćfinale, gdzie Francuzom przyjdzie zmierzyć się z Irlandią lub broniącą mistrzowskiego tytułu Republiką Południowej Afryki. Kapitana w składzie mogą zastąpić Maxime Lucu lub Baptiste Couilloud.
- Za trzy dni powinna pojawić się opinia specjalisty. Do tego czasu czekamy. Decyzję tak naprawdę podejmie Antoine i chirurg – przyznał trener od gry ofensywnej Laurent Labit.

Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa Duponta

Francuskie media nie omieszkały skrytykować głównego trenera - Galthiego - za to, że w przerwie, przy prowadzeniu 54-0, nie dał odpocząć swoim najważniejszym graczom.