Ksawery Masiuk i Katarzyna Wasick z brązowymi medalami mistrzostw świata w Dosze

Akt. 18/02/2024, 18:31 GMT+1

Ksawery Masiuk i Katarzyna Wasick zostali kolejnymi polskimi medalistami na pływackich mistrzostwach świata w stolicy Kataru. Pierwszy zdobył w niedzielę brąz w finale 50 metrów stylem grzbietowym. Jego koleżanka z kadry niewiele później również zajęła trzecie miejsce na 50 m stylem dowolnym.

Ksawery Masiuk o okresie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024

19-latek z Tarnowa popłynął bardzo dobrze, osiągając czas 24,44. Zwyciężył Australijczyk Isaac Cooper - 24,13, a srebro zdobył Amerykanin Hunter Armstrong - 24,33.

Ksawery Masiuk o swojej formie przed igrzyskami w Paryżu 2024

Trzy razy brąz

Kilkadziesiąt minut po sukcesie Masiuka brąz mistrzostw świata wywalczyła również Wasick. W finale na 50 m stylem dowolnym uzyskała czas 23,95. Wyprzedziły ją tylko Szwedka Sarah Sjoestroem - 23,69 oraz Amerykanka Kate Douglass - 23,91. Siódma była Kornelia Fiedkiewicz - 24,69.
Biało-Czerwoni łącznie wywalczyli już trzy medale MŚ w stolicy Kataru. W sobotę na 100 m st. motylkowym również trzeci był Jakub Majerski.
W niedzielę, ostatniego dnia zawodów w Dosze, odbędą się jeszcze dwa finały z udziałem Polaków: sztafety 4x100 m st. zmiennym kobiet i mężczyzn.