Orlen Superliga 2023/24. Industria Kielce pokonała Wisłę Płock w meczu na szczycie

21/03/2024, 21:48 GMT+1

Prestiżowe zwycięstwo Industrii w Płocku. W meczu na szczycie kielczanie pokonali wysoko na wyjeździe Wisłę 34:29 (15:14) i wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli.

Koniec meczu Industria Kielce - Aalborg Handbold w meczu Ligi Mistrzów

Zespoły walczyły o lepszą pozycję wyjściową przed fazą play-off. Pierwszy mecz, w Kielcach, zakończył się zwycięstwem Orlen Wisły 29:28. Do rewanżu to ona pochodziła, prowadząc w tabeli przed Industrią.
Trener Xavi Sabate desygnował do meczu komplet 16 zawodników. Tałant Dujszebajew przywiózł do Płocka tylko 12 piłkarzy. Zabrakło między innymi Andreasa Wolffa, Macieja Gębali, Szymona Sićki i Daniela Dujshebaeva.

Gospodarze pogubili się po przerwie

Mimo osłabienia to goście zaprezentowali się w Płocku lepiej. Przegrywali tylko dwukrotnie - 0:1 i 7:8 - a tak przez całe spotkanie dyktowali warunki.
Gospodarze trzymali się dzielnie jeszcze do początku drugiej części spotkania, kiedy tracili jedną bramkę.
Po przerwie goście się jednak rozpędzili. Industria szybko odskoczyła na 20:16. Orlen Wisła zaczęła popełniać błąd za błędem, grać bardzo nerwowo, a rywale wykorzystywali każdy błąd z zimną krwią. W 45. minucie na tablicy było już 24:17.
Na chwilę Orlen Wisła poderwała się do walki, zmniejszając straty do pięciu bramek, ale podopieczni trenera Dujszebajewa do końca pilnowali wyniku i pewnie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Orlen Wisła Płock - Industria Kielce 29:34 (14:15)