Orlen Wisła Płock - Industria Kielce: wynik i relacja. 1. mecz finałowy

19/05/2024, 18:41 GMT+2

Pełen emocji i zwrotów akcji był pierwszy finałowy mecz o mistrzostwo Polski piłkarzy ręcznych. Orlen Wisła Płock pokonała w nim Industrię Kielce dopiero po rzutach karnych 2-1, a wcześniej był wynik 22:22 (12:11).

Industria Kielce bez awansu do Final4 Ligi Mistrzów. Zobacz cały konkurs rzutów karnych

Od pierwszego gwizdka widać było o jak dużą stawkę grają dwie najlepsze drużyny w kraju. Pojawiły się błędy, straty piłek. Zawodnicy obu drużyn walczyli bardzo dobrze w obronie, pomagali im bramkarze, stąd mało wpadających goli, za to mnóstwo emocji.
Lepiej rozpoczęli goście, którzy w 9. minucie po rzucie Dylana Nahi wygrywali 3:1. Potem Orlen Wisła wyszła na prowadzenie i zakończyła pierwszą połowę z jednobramkową przewagą 12:11.

Emocje w finale Orlen Wisła - Industria

Po przerwie gospodarze prowadzili jedną, najwyżej dwiema bramkami do 46. minuty, kiedy to po rzucie Arkadiusza Moryty na tablicy pojawił się remis 17:17, a za chwilę na prowadzenie wyszli goście.
Orlen Wisła dotrzymywała kroku rywalom. W 57. minucie po golu Tomasa Pirocha był kolejny remis 21:21. Potem były kolejne faule, spektakularne upadki, sędziowie podejmowali decyzje po konsultacji i obejrzeniu akcji na monitorze. W tej odsłonie czerwonymi kartkami zostali ukarani Artiom Karalok w 32. min i Tin Lucin w 54. min.
11 sekund przed końcowym gwizdkiem gola dla Kielc rzucił Tomasz Gębala. Zostało 7,5 sekundy do końcowego gwizdka. Płocczanom nie udało się wykorzystać szansy, ale sędziowie zarządzili jeszcze rzut wolny, który skutecznie wykorzystał Kiryl Samoila.
Ostatecznie wynik został ustalony po pięciu seriach rzutów karnych. W pierwszej Mirko Alilovica pokonał Moryto, a jak się okazało, była to jedyna bramka gości z siedmiu metrów. Dla gospodarzy gole zdobyli Michał Daszek i Gergo Fazekas.

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock cieszą się po wygranej z Industrią Kielce w 1. meczu finałów mistrzostw Polski

Drugi mecz obu drużyn odbędzie się w Kielcach 26 maja.
Gra toczy się do dwóch zwycięstw, więc jeśli kolejne spotkanie wygra Industria, to rozstrzygnięcie będzie musiało zapaść w trzecim meczu, który zostanie rozegrany w Kielcach.
Orlen Wisła Płock - Industria Kielce 22:22 (12:11), karne 2-1.
Bramki: Wisła: Przemysław Krajewski 5, Gergo Fazekas 3, Lovro Mihić 3, Tin Lucin 3, Michał Daszek 2, Miha Zarabec 2, Dawid Dawydzik 1, Kiryl Samoila 1, Niko Mindegia 1, Tomas Piroch 1.
Industria: Igor Karacić 6, Tomasz Gębala 5, Daniel Dujshebaev 4, Dylan Nahi 3, Alex Dujshebaev 1, Arkadiusz Moryto 1, Benoit Kounkoud 1, Nicolas Tournat 1.