Fantastyczna końcówka. Polacy częściowo odkupili winy na Euro

Akt. 15/01/2024, 22:02 GMT+1

W swoim ostatnim meczu mistrzostw Europy polscy piłkarze ręczni po zaciętym meczu pokonali Wyspy Owcze 32:28 (15:15). Biało-Czerwoni w końcu pokazali charakter i wygrali w pełni zasłużenie.

Polska pokonała Wyspy Owcze w ME

Polscy szczypiorniści po sromotnie przegranych meczach z Norwegią 21:32 i Słowenią 25:32 stracili już wszelkie szanse na awans z grupy D. Z kolei piłkarze ręczni z Wysp Owczych mieli jeszcze o co grać w tym turnieju. Po sensacyjnym remisie w sobotę z Norwegią 26:26 nadal mogli marzyć o awansie. Musieli jednak wygrać z Polską, a przy tym liczyć na wysokie zwycięstwo Słoweńców nad Wikingami.

Mobilizacja Polaków

Biało-Czerwoni byli bardzo zmotytowani przed swoim "meczem o honor". W poniedziałek chcieli wygrać, co na pewno bardzo poprawiłoby ich nastroje, ale i pomoło w rozstawieniu przed mistrzostwami świata.
- To będzie bardzo trudne spotkanie, ale musimy się odbić i pokazać, że nie przyjechaliśmy tu po trzy porażki. Trzeba zostawić na parkiecie sto procent serca, potu i łez. Musimy wyjść i się bić - zapowiadał Piotr Jędraszczyk.

Polscy piłkarze ręczni przed meczem Polska - Wyspy Owcze na mistrzostwach Europy

Trudny mecz od początku

Biało-Czerwoni faktycznie od samego początku bili się z wielkim zaangażowaniem w obronie. W ataku mecz bardzo dobrze otworzył Szymon Sićko, który dwukrotnie trafił z drugiej linii i nie pomylił się także, stając oko w oko z bramkarzem.

Gol Sićki na 2:1 w starciu z Wyspami Owczymi w ME

W zespole rywali imponował ich lider, 21-letni wielki talent Elias Ellefsen a Skipagotu (rzucił sześć goli w pierwszej połowie). Mecz był bardzo wyrównany, prowadzony bramka za bramkę.

Ładny gol Syprzaka na 5:4 dla Polski i natychmiastowa odpowiedź a Skipagotu

Nic dziwnego, że po 10. minutach na świetlnej tablicy mieliśmy remis 8:8.

Niepowstrzymany a Skipagotu. Wyspy Owcze na prowadzeniu 9:8 po 15 minutach

W kolejnych minutach Polakom z trudem przychodziło zdobywanie goli, ale na szczęście bramkarz Jakub Skrzyniarz kilka razy doskonale interweniował. W 21. minucie był remis 11:11.

Szósta interwencja Skrzyniarza i gol Syprzaka na 11:11 w starciu z Wyspami Owczymi

Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy bój o każdy centymetr boiska. Biało-Czerwoni mocno bronili, a w ataku trafiali głównie Sićko i Kamil Syprzak. Na przerwę schodzili z kolejnym w tym spotkaniu remisem 15:15.

Remis 15:15 po 1. połowie meczu Polska - Wyspy Owcze

Cios za cios

W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie. Nadal trafiali Sićko i Syprzak (obaj po 9 goli w całej konfrontacji), a kapitalnie bronił Skrzyniarz.

Gole Daszka i Syprzaka oraz świetna interwencja Skrzyniarza. Polska na prowdzeniu 18:17 w 2. połowie

Farerowie też nie zamierzali odpuszczać, więc wynik ciągle oscylował koło remisu. W 41. minucie było 20:20, a osiem minut później 25:25.

Fantastyczny gol Mittuna na 20:20 w meczu Polska - Wyspy Owcze

Cały czas trwała twarda walka. Mecz był niezwykle intensywny i wyglądał jak przeciąganie liny. Kto kogo w końcu zmęczy? - mogli zastanawiać się kibice. W końcu inicjatywę przejęli Polacy, którzy po golach Sićki i Jedraszczyka wyszli na prowadzenie 28:26.

Gol Jędraszczyka na 28:26 w starciu z Wyspami Owczymi

W 53. minucie trener przeciwników musiał poprosić o czas. Nie spowodowało to, że rywale zmniejszyli przewagę. Stało się tak, bo doskonale w ataku i obronie prezentował się Sićko. Kiedy na 1,5 minuty przed końcem trafił jeszcze Jędraszczyk, zrobiło się 31:28 i Biało-Czerwoni nie pozwolili już sobie odebrać zasłużonej wygranej. Wynik ustalił w ostatniej akcji celnym rzutem Syprzak.