Orlen Wisła Płock postraszyła faworyta. Zadecydowała fatalna końcówka

Akt. 29/09/2023, 00:25 GMT+2

W ostatnim mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe z faworyzowaną ekipą Montpellier 28:30 (15:14). W katastrofalnej końcówce wicemistrzowie Polski stracili pięć bramek z rzędu. Tym samym nadal pozostają bez zwycięstwa w obecnym sezonie prestiżowych zmagań.

Orlen Wisła Płock przegrała z Montpellier w 3. kolejce Ligi Mistrzów

Płocczanie na inaugurację Ligi Mistrzów ulegli w Portugalii FC Porto 23:24, a następnie przed własną publicznością przegrali z duńskim GOG Gudme 26:30. W obu spotkaniach zawodziła przede wszystkim skuteczność w ataku.

Aktywni w obronie

Tym razem nie miało być łatwiej. Montpellier co prawda uległo na początku rozgrywek Barcelonie 25:30 i Veszprem 31:33, ale zaprezentowało solidną piłkę ręczną.
- Spodziewamy się arcytrudnej przeprawy, jako że gramy z tak doświadczonym przeciwnikiem. Postaramy się jednak zdobyć pierwsze punkty w Lidze Mistrzów - zapowiadał trener Nafciarzy Xavier Sabate.
Na początku meczu oba zespoły grały aktywnie w obronie. Z tego powodu trudno było o gole. Pierwsze bramki dla gości padły ze skrzydeł, a zdobyli je Lovro Mihić i Przemysław Krajewski.

Pierwszy gol Wisły Płock w meczu z Montpellier

Po trafieniu Tina Lucina z rzutu karnego w 12. minucie Wisła wyszła na pierwsze dwubramkowe prowadzenie 5:3. W kolejnych minutach wicemistrzowie Polski grali przyzwoicie w obronie i skutecznie w ataku. Dzięki temu potrafili utrzymywać przewagę.

Gol Lucina z drugiej linii w meczu Montpellier - Wisła

Marcel Jastrzębski broni rzut karny w meczu Montpellier - Wisła

Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Wisła ciągle nie pozwalała odebrać sobie prowadzenia (13:11). Ostatecznie płocczanie do przerwy wygrywali 15:14.
Dobry był wynik, ale i postawa Nafciarzy. Szczypiorniści Wisły grali szybko, dynamicznie i znacznie lepiej w ataku niż w poprzednich spotkaniach. Imponował zwłaszcza Mihić, który wykorzystał wszystkie sześć rzutów.

Wisła Płock prowadzi do przerwy w Montpellier jednym golem

Od początku drugiej połowy gra była bardzo twarda, zacięta i toczyła się bramka za bramkę. W tej wymianie ciosów nikt nie chciał ustąpić pola.

Czerwona kartka dla Lucina na początku 2. połowy meczu Montpellier - Orlen Wisła Płock

W 38. minucie był remis 19:19. Pięć minut później skuteczni w tym fragmencie płocczanie objęli prowadzenie 23:21 po golu Krajewskiego. Ekipa Sabate nie zwalniała tempa i cały czas miała inicjatywę.

Precyzyjny rzut Zarabeca na 22:21 dla Orlen Wisły Płock w starciu z Montpellier

Świetna akcja wykończona przez Daszka na 25:22 dla Orlen Wisły Płock w starciu z Montpellier

Stracili pięć bramek z rzędu

Prowadzenie polskiej drużyny 27:25 napawało optymizmem.

Fantastyczny rzut Zarabeca na 27:25 dla Orlen Wisły Płock w starciu z Montpellier

Zespół Montpellier nie składał jednak broni. W pewnym momencie gospodarze wyraźnie uszczelnili obronę i na pięć minut przed końcem doprowadzili do remisu 27:27. Po obu stronach świetnie bronili Remi Debone i Marcel Jastrzębski.
Niestety w samej końcówce szczypiorniści Wisły całkowicie zatracili skuteczność. Płocczanie popełnili kilka kolejnych błędów w ataku, tracili piłkę, a następnie gole po kontrach.
Rywale rzucili pięć bramek z rzędu i od stanu 27:25 dla gości zrobiło się 30:27 dla gospodarzy. Ostatecznie drużyna Montpellier wygrała 30:28.
W innym czwartkowym meczu doszło do dużej niespodzianki. Telekom Veszprem przegrał na wyjeździe z duńskim GOG Håndbold 30:36.