Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych 2023/2024. Industria Kielce złożyła protest po meczu z Magdeburgiem

Akt. 02/05/2024, 14:37 GMT+2

Industria Kielce złożyła oficjalny protest do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). To pokłosie niezrozumiałej decyzji sędziów w ostatniej akcji meczu rewanżowego starcia 1/4 finału Ligi Mistrzów z Magdeburgiem.

O awansie Industrii Kielce do Final4 decydują rzuty karne. Ogromne emocje w końcówce

Do feralnej sytuacji doszło na 12 sekund przed końcem drugiej połowy. Przy wyniku 23:22 dla gospodarzy, i remisie w dwumeczu, kielczanie rozgrywali akcję, która mogła dać im przepustkę do Final4.
Gdy piłka trafiła do Arcioma Karalioka, nieoczekiwanie rozległ się gwiazdek sędziów, a chwilę później syrena kończąca spotkanie. Kibice do teraz zastanawiają się, dlaczego szwedzcy arbitrzy przerwali grę.

O losach awansu decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Magdeburga.

Industria Kielce przegrała z SC Magdeburgiem walkę o Final4 Ligi Mistrzów. Przesądziły rzuty karne

"Skupiamy się na ostatniej akcji meczu"

Industria zapowiedziała złożenie protestu i w czwartek po godzinie 13 nadeszło potwierdzenie, że pismo zostało przesłane do EHF.
"Mimo wielu kontrowersji, w proteście skupiamy się na ostatniej akcji meczu. Tam, według zasad gry <Sędziowie powinni zapewnić ciągłość gry, powstrzymując się od przedwczesnego przerywania gry decyzją o rzucie wolnym>" - napisano w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnym profilu klubu na platformie X (dawniej Twitter).
"Podobnie, zgodnie z przepisem 13:1b, sędziowie nie powinni interweniować do czasu, chyba, że będzie jasne, że drużyna atakująca straciła posiadanie piłki lub nie jest w stanie kontynuować ataku z powodu przewinienia popełnionego przez drużynę broniącą" - dodano.
Jak podkreślono, kielczanie na bieżąco będą informować o dalszym rozwoju sytuacji.