Obrończynie tytułu pokazały klasę. Zagłębie nadal bez wygranej w Lidze Mistrzyń

23/09/2023, 21:32 GMT+2

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin poniosły trzecią porażkę w trzecim meczu Ligi Mistrzyń. W sobotę podopieczne Bożeny Karkut przegrały u siebie z Vipers Kristiansand z Norwegii 20:34 (9:16). Najwięcej goli dla gospodyń - cztery - rzuciła Daria Michalak.

Vipers Kristiansand wygrało mecz z Zagłębiem Lubin w Lidze Mistrzyń

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń do Lubina przyjechał zespół, który w ostatnich latach zdominował te rozgrywki. Wygrał trzy razy z rzędu, zatem każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo norweskiej drużyny byłby ogromną sensacją.
Zagłębie nie przestraszyło się jednak utytułowanych rywalek i do pewnego momentu toczyło wyrównany bój. Po kwadransie gry i trafieniu Kariny Bujnohowej był remis 6:6.

Miłe złego początki

Od tego momentu zaczęły się jednak problemy lubinianek. Przeciwniczki wyraźnie zaostrzyły grę w defensywie, zacieśniły szyki, a Zagłębiu z wielkim trudem przychodziło wypracowanie sobie czystych pozycji rzutowych i zdobywanie goli. Przy stanie 6:9 trenerka Bożena Karkut poprosiła o czas.
Przerwa niewiele zmieniła, bo po wznowieniu gry nadal dominowały Vipers i dorzuciły kolejne dwie bramki (6:11). Niemoc w ofensywie przełamała Daria Michalak, a chwilę później do siatki trafiła Karolina Kochaniak-Sala (8:12). Końcówka pierwszej połowy należała ponownie do Norweżek, które dały sobie rzucić jednego gola, a same trafiły cztery razy i po pół godzinie prowadziły 16:9.

Vipers Kristiansand prowadzi po pierwszej połowie w meczu z Zagłębiem Lubin

Jeżeli ktoś jeszcze w hali w Lubinie wierzył po pierwszej połowie, że Zagłębie chociaż spróbuje odrobić starty, szybko został pozbawiony złudzeń. Pierwsze pięć minut po przerwie przyjezdne wygrały 5:0, w całym meczu było 21:9 i emocje się skończyły.
Norweżki do końca kontrolowały wydarzenia na boisku, ale nie grały już z takim poświęceniem, a do tego trener Tomas Halavaty mocno rotował składem i Zagłębiu nieco łatwiej przychodziło zdobywanie goli.
Przewaga Vipers jednak nadal rosła i po 40 minutach było już 30:14. Karkut po raz drugi w tej części poprosiła o czas. Wskazówki poskutkowały, bo ostatnie dziesięć minut jej podopieczne wygrały 6:4, ale całe spotkanie przegrały 20:34.

W poprzednich meczach LM Zagłębie uległo ekipom ze Słowenii (RK Krim Mercator, 18:36) oraz Rumunii (Rapid Bukareszt, 25:26).
W następnej kolejce mistrzynie Polski zmierzą się na wyjeździe z francuskim Metz. Transmisja w sobotę 30 września od 17.55 w Eurosporcie 1 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.
KGHM MKS Zagłębie Lubin - Vipers Kristiansand 20:34 (9:16)
KGHM MKS Zagłębie Lubin: Barbara Zima, Monika Maliczkiewicz - Daria Michalak 4, Adrianna Górna 3, Karolina Kochaniak-Sala 3, Joanna Drabik 2, Patricia Machado Matielli 2, Karolina Jureńczyk 2, Aneta Promis 2, Karin Bujnohova 1, Jovana Milojevic 1, Aleksandra Zych 0, Simona Szarkova 0;
Vipers Kristiansand: Sofie Borjesson, Julie Poulsen, Katrine Lunde - Anna Wiakiriewa 9, Mina Hesselberg 7, Lois Abbingh 6, Oceane Sercien-Ugolin 3, Vilde Jonassen 3, Lysa Tchaptchet 2, Jana Knedlikova 2, Paula Arcos Poveda 1, Marta Tomac 1, Martine Andersen 0, Jamina Roberts 0.
Karne minuty: Zagłębie - 4; Vipers - 2.