Wisła Płock przegrała u siebie z Flensburg Handewitt

12/02/2017, 20:28 GMT+1

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przegrali przed własną publicznością z wicemistrzem Niemiec Flensburg Handewitt 30:37 (16:18) w meczu 10. kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Wobec nieskuteczności rywali, bramkarz gości Kevin Moeller został bohaterem spotkania.

Spotkanie w Płocku znacznie lepiej rozpoczęli goście, którzy od pierwszej minuty zaczęli skutecznie atakować, prowadząc w 6. min 3:1, ale w 7. płocczanie doprowadzili do remisu 3:3. Kolejne trzy minuty to pokaz siły zespołu z Flensburga, który zdobył cztery kolejne gole.

W 13. min przy stanie 5:10 Rodrigo Corralesa zastąpił Adam Morawski, a zespół zaczął grać agresywniej w obronie i rzucać bramki. W 16. min płocczanie zmniejszyli różnicę do 8:11, ale nadal skuteczniejsi byli Niemcy, którzy w 23. min prowadzili 14:10.

Płocczanie nie zamierzali się poddawać, w 26. min tablica pokazywała wynik 13:14 i byli bardzo blisko remisu. Ostatecznie, po dwóch golach Thomasa Mogensena, Flensburg wywalczył do przerwy dwubramkową przewagę.

Obijali słupki

Po zmianie stron i 17. golu dla płockiej drużyny Żytnikowa wydawało się, że Orlen Wisła szybko doprowadzi do wyrównania. Nie udało się jednak tego zrobić, gospodarze rzucali niecelnie, piłka odbijała się do słupków, co wykorzystywali goście. W 35. min zespół Ljubomira Vranjesa prowadził 22:17, a w 40. już 26:20.

W wypracowaniu przewagi dużą zasługę miał duński bramkarz gości Kevina Moeller, który znakomicie uruchamiał do kontr skrzydłowych Bogdana Radivojevica i Hampusa Wanne. Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy, obaj strzelili 8 z 11 zdobytych po przerwie bramek. Za to kontry w wykonaniu piłkarzy Wisły kończyły się obroną Moellera lub nie trafiały w bramkę.

W 50. min spotkania goście prowadzili 32:28 i chyba byli już usatysfakcjonowani wynikiem, bo zaczęli popełniać błędy. Nie miało to już jednak znaczenia dla końcowego wyniku.
Niedzielny mecz był ostatnim w 10. kolejce grupy A. W rozegranych w sobotę pojedynkach, THW Kiel wygrał z Kadetami w Schaffhausen, PSG z Bjerringbro Silkeborg, a Veszprem z Barceloną.
Orlen Wisła Płock - SG Flensburg Handewitt 30:37 (16:18).

Orlen Wisła: Rodrigo Corrales, Marcin Wichary, Adam Morawski – Michał Daszek 4, Gilberto Duarte 4, Valentin Ghionea 4, Tiago Rocha 2, Mateusz Piechowski, Tomasz Gębala 1, Sime Ivic 6, Marko Tarabochia 3, Milijan Pusica, Lovro Mihic 2, Dmitry Żytnikow 4.

SG Flensburg Handewitt: Kevin Moeller – Anders Eggert 3, Holger Glandorf 3, Thomas Mogensen 3, Hampus Wanne 6, Petar Djordjic 5, Jacob Heinl 1, Andreas Zachariassen 3, Henrik Toft Hansen 1, Jim Gottfridsson 2, Jannek Klein 1, Kentin Mahe, Bohdan Radiovojevic 9.