Vive - Montpellier 30:23. Pierwsza wygrana kielczan w LM

26/09/2015, 17:30 GMT+2

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce pokonali we własnej hali francuski Montpellier Agglomeration HB 30:23 (12:11) w meczu drugiej kolejki grupy B Ligi Mistrzów.

Sportowa złość po przegranym niedzielnym meczu w Szeged na inaugurację Ligi Mistrzów przez cały tydzień nie opuszczała szczypiornistów Vive Tauronu Kielce. Podczas spotkania z dziennikarzami nie kryli także, że mecz na Węgrzech zagrali słabiej od rywala, a porażka była zasłużona. Jednocześnie zapowiadali, że przed własną publicznością liczą na "nowe otwarcie” w grupowej rywalizacji europejskich rozgrywek.

Zadanie było o tyle trudne do wykonania, że w sobotę przyszło im walczyć z Montpellier Agglomeration HB - jedyną drużyną, z którą w poprzednim, udanym dla kielczan sezonie odebrała im zwycięstwo w Hali Legionów.

Odrobili lekcje

W porównaniu do poprzedniego meczu w Szeged w szeregach Vive dużo lepiej funkcjonowała obrona. Widać, że żółto-biało-niebiescy wyciągnęli wnioski z węgierskiej lekcji i od pierwszej minuty skutecznie blokowali ataki Francuzów.
Od chwili gdy w trzeciej minucie pierwszą bramkę dla Vive zdobył Krzysztof Lijewski, mistrzowie Polski nie pozwolili sobie zabrać prowadzenia nawet na chwilę. W 13. minucie gospodarze przeważali już pięcioma bramkami (7:2). Wtedy mocniej zaczęli ich gonić zawodnicy z Francji, zmniejszając dystans do jednej bramki w 29. minucie (11:10) Ostatecznie zawodnicy zeszli na przerwę przy stanie (12:11).

Po zamianie stron obraz spotkania nie zmienił się. Od 37. minuty zawodnicy Vive zaczęli systematycznie powiększać przewagę, między innymi dzięki lepszej niż w pierwszej połowie skuteczności Karola Bieleckiego. W 52. minucie po rzucie Julena Aginagalde gospodarze prowadzili już siedmioma bramkami (26:19). Mimo prób zmniejszenia dystansu i bardziej agresywnej gry Montpellier, spotkanie zakończyło się taką właśnie różnicą. Vive zwyciężyło z wicemistrzem Francji 30:23 zdobywając zasłużenie pierwsze punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zawodników z Kielc czeka bardzo krótki odpoczynek. Już w środę zmierzą się w Mannheim z niemieckim Rhein-Neckar Loewen.