Superliga. PGE VIVE Kielce przegrało pierwszy mecz od trzech lat

15/05/2019, 06:12 GMT+2

To musiało kiedyś nastąpić, ale nikt nie przypuszczał, że stanie się to w Opolu. Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce doznali pierwszej porażki od ponad trzech lat na polskich parkietach. Lepsza od mistrzów Polski rzutem na taśmę okazała się Gwardia, wygrywając pierwszy mecz półfinałowy Superligi 32:31.

Kielczanie przystępowali do meczu 48 godzin po zdobyciu 11. z rzędu, a łącznie 16. w historii Pucharu Polski. W niedzielę w Poznaniu zespół Talanta Dujszebajewa męczył się przez całe spotkanie z Orlenem Wisłą Płock, by ostatecznie wygrać 26:25. We wtorek zmęczenie kielczanom dało o sobie znać, ale dopiero w drugiej części.

Strata, kontra i euforia

Gdy w 22. minucie Mariusz Jurkiewicz rzucił bramkę na 12:7, wydawało się, że zobaczymy scenariusz znany z poprzednich spotkań kielczan w Superlidze, czyli przewaga uczestnika Ligi Mistrzów będzie tylko rosnąć. Nie tym razem. Gwardziści, czwarta drużyna sezonu zasadniczego, szybko zwarli szyki, a najbardziej reprezentanci Polski bramkarz Adam Malcher i rozgrywający Antoni Łangowski. W efekcie do przerwy było po 15.
Jeszcze więcej emocji dostarczyła druga połowa. Żadna z drużyn nie prowadziła większą różnicą niż dwa trafienia. To nieoczekiwanie zwiastowało kapitalną końcówkę. Kielczanie mogli rozstrzygnąć ją na swoją korzyść, ale kilkanaście sekund przed końcem przy stanie 31:31 zgubili piłkę. Do kontry pobiegł Karol Siwak, który tuż przed końcową syreną zdobył dla Gwardii decydującą bramkę.
Sensacja stała się faktem! To pierwsza porażka VIVE w krajowych rozgrywkach od 13 marca 2016 roku. Wówczas kielczanie przegrali w Płocku z Wisłą. Zwycięska passa w lidze trwała 103 mecze.
Rewanż zostanie rozegrany 18 maja w Hali Legionów. W drugiej parze rywalizują Orlen Wisła Płock i MMTS Kwidzyn.