Polska - Szwecja: wynik na żywo i relacja live - ME piłkarzy ręcznych 2022

21/01/2022, 16:10 GMT+1

Polscy piłkarze ręczni przegrali w Bratysławie ze Szwedami drugie spotkanie fazy zasadniczej mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

O ile w porównaniu do wczorajszego meczu z Norwegami Polacy poprawili grę w obronie, o tyle mecz ten nasz zespół przegrał w ataku. Teraz dzień przerwy i w niedzielę Biało-Czerwoni powalczą z Rosjanami.
Zawodnikiem meczu został wybrany bramkarz Szwedów Tobias Thulin, który zanotował 12 interwencji, co przełożyło się na 40-procentową skuteczność.

18:28. Mecz kończy się trafieniem po kontrze Lagergrena.
18:27. Pomyłki w ataku teraz Polaków...
18:27. Skuteczny rzut z podłoża Johanssona.
18:26. Polacy zmniejszają straty, gol po kontrze Krajewskiego. Szwedzi już rozluźnieni.
17:26. Szybka odpowiedź Syprzaka.
16:26. Bardzo ładna wkrętka Johanssona.
16:25. Skuteczny rzut Lagergena, po krzyżówce.
16:24. Dwie minuty dla Karla Walliniusa, a rzut karny na gola zamienia Krajewski.
15:24. Polacy teraz cierpliwie w ataku, Przybylski znajduje Syprzaka na kole, a ten trafia.
14:24. Krajewski mocno ze skrzydła. Pokazuje Czuwarze, jak trafiać z tej pozycji.
13:24. Jest trafienie Moryty po kontrze.
12:24. Potężny rzut Johanssona. Trafia z trudnej sytuacji.
12:23. Szczęśliwe trafienie Przybylskiego, przełamał ręce Thulina.
11:23. Dwie minuty dla Damiana Przytuły. Po chwili Szwedzi notują stratę.
11:23. Syprzak pięknie po świetnym podaniu Jędraszczyka. Jedna z piękniejszych akcji tego meczu. Marne to jednak pocieszenie.
10:23. Błąd kroków Polaków zamieniony na gola. Autorem Bergendahl. Mateusza Zembrzycki, który pojawił się w bramce, bezradny.
10:22. Persson podwyższa prowadzenie Szwedów.
10:21. Szwedzi nie mają problemu ze zdobywaniem bramek - z koła trafia Pettersson.
10:20. Jak karny, to Moryto. Jak Moryto, to zazwyczaj gol. Tym razem nasz skrzydłowy rzuca jednak w poprzeczkę.
10:20. Moryto czwartą bramkę w tym meczu rzuca z pozycji kołowego.
9:20. Szwedzi uciekają, dwa z rzędu trafienia Mellegarda.
9:18. Bardzo ładna akcja Polaków zakończona nieuznanym golem Jędraszczyka - błąd w ataku.
9:18. Szybkie wznowienie i gol Gottfriddsona, nie dał rady Kornecki.
9:17. Długo czekaliśmy na kontrę. I gola Krajewskiego też.
8:17. Jest gol z koła Dawydzika.
7:17. A Szwedzi już dziesięć na plusie po gilu Gottfridssona.
7:16. Coś niesamowitego - trzeci rzut Czuwary i trzeci nieskuteczny.
7:16. Czuwara - Thulin. Powtórka sprzed minuty...
7:16. Persson popisuje się pięknym technicznym rzutem ze skrzydła.
7:15. Była okazja zmniejszyć straty, Thulin broni próbę Czuwary.
7:15. Rywale grają z obrotowym, trafia Pettersson, a po chwili karę dwóch minut otrzymuje Claar.
7:14. No i proszę, pierwsza świetna akcja naszego rozgrywającego i ze skrzydła rzuca Moryto.
6:14. Polacy rozpoczęli II połowę. Na boisku Piotr Jędraszczyk.
Tak na pocieszenie, pamiętacie państwo mecz z mistrzostw Europy 2014? Wtedy po pierwszej połowie Polacy prowadzeni przez Bogdana Wentę przegrywali ze Szwedami 9:20... Skończyło się remisem 29:29.
No cóż, trzeba powiedzieć sobie to szczerze - w ataku nie istniejemy dziś. Mnóstwo piłek straconych, przestrzelonych rzutów. Gdyby nie Kornecki w bramce, prowadzenie Szwedów byłoby jeszcze wyższe.

6:14. Tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę trafia do pustej bramki Isak Persson.
6:13. Fatalny rzut Krajewskiego ze skrzydła. Od 12. minuty jesteśmy bez trafienia z gry... Po chwili gola rzuca Thulin. Coraz gorzej to wygląda.
6:12. Drugie wykluczenie - tym razem ukarany Dawydzik, a trzeciego karnego wykorzystuje Wanne.
6:11. Nie siedzi dzisiaj Szymonowi. Rzuca wyraźnie nad bramką.
6:11. Z lewego skrzydła rzuca Emil Mellegard.

6:10. Piękna wrzutka Rafała Przybylskiego do Moryty, ale górą bramkarz Trzech Koron.
6:10. Kara dwóch minut dla Chrapkowskiego, popychany Albin Lagergren.
6:10. Z rzutu karnego skutecznie rzuca Moryto, długo czekaliśmy na to trafienie.
5:10. Gubi piłkę Olejniczak. Szwedzi to ostatecznie wykorzystują skutecznym rzutem Fredrika Petterssona.
5:9. Przez środek skutecznie Felix Klaar. Trener Rombel prosi o pierwszą przerwę.
5:8. Kolejna świetna praca Polaków w defensywie, ale w ataku pospieszył się z rzutem Michał Daszek.
5:8. W odpowiedzi Kornecki zatrzymuje Sandella.
5:8. Kolejna interwencja bramkarza Szwedów. W sytuacji sam na sam nie trafia Michał Olejniczak.
5:8. Z biodra rzuca Sićko, jednak nie trafia.
5:8. Plus trzy już dla rywali. Z karnego nie myli się Wanne, w pierwsze tempo.
5:7. Szkoda niewykorzystanej szansy Kamila Syprzaka. Górą Tobias Thulin.
5:7. Już sześć razy Polacy zgubili piłkę w ataku.

5:7. Oscar Bergendahl pokonuje Korneckiego. Wszystkich rzutów nasz bramkarz na pewno nie zatrzyma...
5:6. Po raz pierwszy po koźle trafia Dawydzik.
4:6. Sandell rzuca w dolny róg. W następnej akcji został upomniany żółtą kartką.
4:5. Sićko znalazł na skrzydle Krajewskego, a ten rzuca.
3:5. Wanne trafia z rzut karnego. Szwedzi jeszcze bez pomyłki w tym elemencie na tym Euro.
3:4. Na szczęście, szybko odpowiada Szymon Sićko. Ładny rzut Polaka, oszukana defensywa rywali.
2:4. Spokojnie rozprowadzają kontrę Szwedzi i Wanne podwyższa prowadzenie.
2:3. Gottfiridsson rzuca, ale górą Kornecki!
2:3. Świetnie złapał piłkę Arkadiusz Moryto po podaniu Korneckiego. Przerywamy ponad pięciominutowy impas strzelecki.
1:3. Sporo strat na początku meczu Polaków. Muszą się tego wystrzegać. Na szczęście Hampus Wanne nie trafił w bramkę.
1:3. Gottfridsson po raz drugi. Świetnie rozpoczyna dzisiejsze starcie środkowy rozgrywający Szwedów.
1:2. Zbyt łatwo między naszą dwójkę przedarł się Lukas Sandell i trafia.
1:1. Druga, dobra interwencja w tym meczu Mateusza Korneckiego. Brawo!
1:1. I szybka odpowiedź Olejniczaka, który ładnie przedarł się przez obronę rywali.
0:1. Pierwszy rzut i pierwsze trafienie dla Szwedów. Autorem Jim Gottfridson.
GRAMY! ZACZYNAJĄ SZWEDZI.
Obie reprezentacje pojawiają się właśnie na parkiecie. Zaraz hymny!

Czekamy z niecierpliwością na starcie ze Szwedami. A oprócz niego dziś jeszcze w planie rywalizacja Niemców z Norwegami.

Pozytywne wieści z naszego obozu, choć dziś jeszcze - decyzją sztabu - zagramy bez obrotowego.

Ta "16" spróbuje dziś strącić Trzy Korony.

W pierwszym dzisiejszym meczu II grupy Hiszpanie po niezwykle emocjonujących zawodach pokonali Rosję 26:25, mimo że przez większość drugiej połowy to Sborna prowadziła, a w pewnym momencie już nawet czterema trafieniami.

Przeczytaj, co o spotkaniu z Norwegią powiedział polski selekcjoner.
Tutaj więcej o meczu z Norwegią.
W piątek rywal będzie równie trudny. Szwedzi w ostatnich latach mają się czym pochwalić. Przed rokiem wywalczyli wicemistrzostwo świata, a w 2018 r. cieszyli się ze srebra czempionatu Starego Kontynentu.
Biało-Czerwoni fatalnie rozpoczęli drugą fazę turnieju, doznając dotkliwej porażki z Norwegią 31:42. Trzeba jednak podkreślić, że to rywale byli zdecydowanym faworytem tamtego spotkania.
W Eurosporcie 1 studio przedmeczowe, a potem rozpocznie się transmisja. Starcie będzie można także oglądać w telewizji Metro oraz w Playerze.
Polscy piłkarze ręczni w piątek o godz. 18 staną przed kolejnym trudnym zadaniem. Podczas mistrzostw Europy ich rywalami będą Szwedzi. Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania.
POLSKA - SZWECJA 18:28 (6:14)
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl