Polska - Białoruś: wynik na żywo i relacja live - ME piłkarzy ręcznych 2022

16/01/2022, 19:17 GMT+1

Polska - Białoruś na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Biało-Czerwoni wygrali drugi mecz w grupie D i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. W niedzielę Polacy pokonali w Bratysławie wymagającą Białoruś 29:20. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w eurosport.pl.

Polacy rozpoczynają mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

Dziękujemy Państwu za uwagę.
Polacy awansowali do drugiej fazy ME. Na koniec walki w grupie D zmierzą się we wtorek z Niemcami.
Olejniczak wybrany graczem meczu. Rzucił dzisiaj cztery bramki.
Wszyscy dziś zagrali na medal, także bramkarze.
29:20 - Polska pokonuje Białoruś! Fenomenalny mecz Biało-Czerwonych.
Krajewski spudłował rzut karny, ale nie ma już to znaczenia.
To chyba najpiękniejsza bramka dzisiejszego meczu.
29:19 - kolejny piękny gol Pietrasika.
28:19 - gol na otarcie łez dla Białorusi.
Świetnie broni Zembrzycki.
Trener Rombel może już sobie pozwolić, by wpuszczać kolejnych debiutantów.
28:18 - cóż za bomba Pietrasika.
W tym meczu już się chyba nie może nic zmienić. Polacy w pełni kontrolują grę.
Do końca meczu sześć minut.
27:18 - tym razem Moryto do pustej bramki. Koncert gry Polaków.
26:18 - przechwyt Krajewskiego i rzut na pustą bramkę. Pełna dominacja Polaków!
25:18 - trzysetna bramka Syprzaka w reprezentacji Polski.
24:18 - świetna akcja Polaków - Daszek do Krajewskiego, ten z powrotem wrzutka do kolegi i piłka w siatce. Brawo!
Tak dzisiaj grają Polacy!
10 minut do końca meczu.
23:18 - Pietrasik w idealnym sposób pojawił się na boisku.
Przerwa w grze.
22:18 - kapitalne wejście Daszka.
21:18 - Wajłupow trafia na raty.
21-17 - Sićko się poprawił, wykorzystując błyskawiczną kontrę.
Sićko powtrzymany. 15 minut do końca.
20:17 - Białoruś wykorzystuje rzut karny. Trafił Wajłupow.
Kornecki dwa razy z rzędu powstrzymuje nacierających rywali. Doskonała gra naszego bramkarza.
Daszek także dzisiaj jest w gazie.
20:16 - ależ piękna i dynamiczna akcja Olejniczka. Gra kapitalnie ten zawodnik.
Do końca meczu osiemnaście minut.
19:15 - Olejniczak poszedł do końca, jak po swoje.
Polacy kontynuują dobrą grę z pierwszej połowy.
18:15 - tym razem na listę strzelców wpisał się Astraszapkin.
Białorusini pudłują.
18:14 - Krajewski nie myli się z siedmiu metrów. Duża radość naszego zawodnika.
Olejniczak faulowany, mamy rzut karny.
17:14 - Bochan trafia z koła.
17:13 - Daszek z kolejnym trafieniem.
16:13 - ładna, dwójkowa akcja Białorusinów.
Zatrzymany Sićko przez Usika.
16:12 - odpowiada Karalek.
16:11 - Krajewski trafia po kontrze.
Kornecki w kolejnej świetnej paradzie.
15:11 - Krajewski trafia z karnego.
Daszek wywalczył rzut karny. Jurynok opuszcza boisko, bo dostał dwie minuty kary.
Zaczynamy drugą połowę meczu.
W pierwszej połowie bramki dla Polski rzucali: Sićko, Daszek i Krajewski po trzy, Moryto i Olejniczak po dwie oraz Syprzak jedną.
Mateusz Kornecki był jednym z najlepszych polskich szczypiornistów w pierwszej połowie.
Brutalne i bezmyślne zachowanie Aliochina, za które słusznie dostał czerwoną i niebieską kartkę. Taki prawy prosty to nie w tej dyscyplinie sportu.
Do przerwy Polacy prowadzą zatem 14:11. To dobry wynik i prognostyk na drugą część spotkania. Biało-Czerwoni przez większość czasu kontrolowali wydarzenia boiskowe. Oby tak dalej.
14:11 - Białorusini zmniejszają przewagę Polaków tuż przed końcem pierwszej połowy.
Kapitalna parada Korneckiego.
Moryto w poprzeczkę.
Faulowany Daszek, mamy rzut karny.
14:10 - gol z kontry Wajłupowa.
Tym razem zatrzymany Syprzak.
Kornecki powstrzymuje Bochana. Brawo!
14:9 - kapitalna akcja zespołowa Polaków, zakończona golem z koła Kamila Syprzaka.
Kornecki z kolejną kapitalną obroną.
13:9 - Michał Daszek po raz trzeci. Ależ huknął z drugiej linii.
12:8 - Krajewski trafia z bardzo ostrego kąta.
Gra pasywna Polaków.
11:8 - nie układają się kolejne akcje Polaków w ataku. Dwa razy pudłuje Sićko.
Czerwona kartka dla Aliochina, za umyślnie wyprowadzony cios w twarz.
Uderzony w twarz Olejniczak leży na parkiecie i zwija się z bólu.
11:7 - bramka z rozegrania Michała Daszka.
W 17. minucie czas dla Polaków wziął trener Patryk Rombel.
10:7 - ponownie udana akcja rywali.
10:6 - Karalek błyskawicznie odpowiedział.
10:5 - piękna bramka z dystansu Sićki.
9:5 - drugi gol Jurynoka ze skrzydła.
9:4 - nie myli się Arkadiusz Moryto z siedmiu metrów.
Faulowany Krajewski, będzie rzut karny.
Doskonała obrona Korneckiego.
8:4 - Kułak odpowiada po wejściu w strefę.
8:3 - Moryto trafia na pustą bramkę rywali.
Czas dla Białorusi.
7:3 - świetna akcja w obronie Polaków, następnie kapitalna kontra i ponownie Krajewski technicznym rzutem pokonuje bramkarza.
6:3 - tym razem po szybkiej kontrze Krajewski.
5:3 - Moryto do Daszka i mamy kolejne trafienie.
4:3 - Olejniczak skuteczny w sytuacyjnej akcji.
3:3 - gol Jurynoka ze skrzydła.
Dwie minuty dla Macieja Gębali.
3:2 - Sićko oszukał rywali i z szóstego metra kończył akcję.
2:1 - Szymon Sićko trafia z wejścia pod bramkę.
Daszek stanął na linii końcowej, tracimy piłkę.
Rywale trafiają w słupek.
1:1 - gol Olejniczaka. Ładna akcja Polaków.
Kara dwuminutowa dla Bochana.
0:1 - Białorusini zdołali jednak rzucić bramkę pod koniec czasu akcji. Gol Gajduczenki.
Pierwszy atak Białorusinów. Dobrze bronią Polacy.
Zaczynamy mecz!
W ME oba zespoły zmierzyły się ostatnio w 2016 roku, kiedy Biało-Czerwoni zwyciężyli 32:27. Oby dzisiaj było tak samo.
W zespole Białorusi nie zagra dzisiaj Władysław Kulesz - to duże osłabienie rywali.
W takim składzie zagrają dzisiaj Polacy.

W hali w Bratysławie słychać już hymny obu państw.
Z każdej grupy ME wychodzą po dwie drużyny. Jeśli Polacy dzisiaj wygrają, to awansują do dalszej fazy rozgrywek.
Niedzielne spotkanie jest pojedynkiem klubowych kolegów z Łomża Vive Kielce. W pierwszych meczach ME Arkadiusz Moryto zdobył dziewięć goli, Szymon Sićko - sześć, a prym w ekipie białoruskiej wiedli zawodnicy mistrza Polski - Władysław Kulesz - 7 i Arciom Karalek 6.
Białoruś w swoim pierwszym meczu ME przegrała z Niemcami 29:33 (18:17). Dzisiaj jest więc w trudnej sytuacji i musi wygrać z Polską, jeśli marzy o awansie do dalszej fazy turnieju.
Gdzie oglądać mistrzostwa Europy w piłce ręcznej?
W pierwszym niedzielnym meczu grupy D Niemcy pokonały w Bratysławie Austrię 34:29 (15:16).
Były wybitny reprezentant Polski Grzegorz Tkaczyk wierzy w naszą kadrę.
Także sam mecz z Austrią nie był łatwą przeprawą, ale Polacy przezwyciężyli wszystkie przeciwności losu.
Biało-Czerwoni od początku imprezy nie mają łatwego życia. Wszystko przez to, że naszą kadrę prześladuje koronawirus. Przez niego w pierwszym meczu turnieju nie mogło zagrać kilku podstawowych reprezentantów.
Polacy bardzo dobrze zainaugurowali Euro, pokonując Austrię.
Witamy Państwa w relacji z drugiego meczu Polaków na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej 2022, których gospodarzami są Słowacja i Węgry. Biało-Czerwoni zmierzą się z Austrią.
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl