Piłka ręczna - Metalurg Skopje - Orlen Wisła Płock - Wynik i relacja meczu - Liga Europejska

14/02/2021, 21:48 GMT+1

Orlen Wisła Płock wygrała kolejny, już szósty z rzędu mecz w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej. Polski zespół pokonał 38:19 Metalist Skopje.

Dla płocczan był to zaległy pojedynek z drugiej kolejki rozgrywek. Nie zmieniło się nic - Wisła dalej jest nie do pokonania na arenie międzynarodowej.
Niedzielny mecz rozgrywany w Orlen Arenie właściwie rozegrał się bez żadnej historii. Polska ekipa prowadziła praktycznie od pierwszej do ostatniej akcji meczu. Do przerwy jej przewaga wynosiła siedem bramek, lecz zawodnicy Xaviego Sabate podkręcili jeszcze tempo w drugiej połowie, którą wygrali dwunastoma bramkami.
Wisła legitymuje się perfekcyjnym bilansem w obecnej edycji Ligi Europejskiej. Wygrała wszystkie z sześciu spotkań i jest zdecydowanym liderem grupy A.
Wszystkie mecze Orlen Wisły Płock w Lidze Europejskiej są transmitowane na antenach Eurosportu i w Eurosport Playerze.
MKD HC Metalurg Skopje - Orlen Wisła Płock 19:38 (9:16)
Metalurg: David Brestovac, Daniel Dupjachanec – Aleksandar Petkovski 2, Milan Popovic 5, Dario Kofiloski 1, Martin Serafimov 5, Andrej Mitikj 3, Momir Rnic 2, Stefan Dodic 1, Velko Markoski.
Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Marcin Wichary - Michał Daszek 2, Philip Stenmalm, Predrag Vejin 4, Alvaro Ruiz 1, Abel Sergio, Leon Susnja 4, Zoltan Szita 7, Krzysztof Komarzewski 2, Przemysław Krajewski 4, Mirsad Terzic, Jeremy Toto 4, Lovro Mihic 5, Mikołaj Czapliński 1, Niko Mindegia 4.
Autor: mb/TG / Źródło: eurosport.pl / FIFA.com