Piłka ręczna – Łomża Vive Kielce Mieszkow Brześć – wynik i relacja – Liga Mistrzów

14/10/2020, 18:30 GMT+2

Vive Łomża Kielce nabiera tempa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zespół Tałanta Dujszebajewa pokonał 34:27 Mieszkow Brześć w czwartej kolejce, wygrywając trzeci mecz z rzędu.

Po minimalnej inauguracyjnej porażce na wyjeździe z niemieckim Flensburgiem kielczanie rozkręcali się z tygodnia na tydzień. Węgierski Szeged jeszcze sprawił im trochę problemów, ale już podczas wyjazdu do norweskiego Elverum obyło się bez większych historii. W środę w Hali Stulecia miało być podobnie.

Blisko dwucyfrówki

I było. Dobrze i skutecznie grające Vive szybko osiągnęło bezpieczną przewagę i w kolejnych minutach pierwszej półgodziny meczu tylko ją spokojnie powiększało. Ostatecznie gospodarze schodzili na przerwę, mając o dziewięć bramek więcej od przyjezdnych z Białorusi.
W pewnym momencie drugiej części gry zawodnicy Dujszebajewa zbliżali się do dwucyfrowego dystansu, znów odskakując na dziewięć bramek.
Wtedy jednak nagle trener Mieszkowa zdecydował się na zmianę taktyki, nastawiając na o wiele bardziej otwartą grę w ofensywie i rezygnując z akcji z udziałem bramkarza. Poskutkowało, ale tylko chwilowo.
Białorusini zbliżyli się na cztery bramki, po czym Vive szybko odpowiedziało i do samego końca kontrolowało przebieg rywalizacji.

Obrona tak efektowna jak atak

Jeśli nawet goście mieli jakieś nadzieje na choćby wyrównanie stanu meczu, to Andreas Wolff wyprowadzał ich z błędu.
Znakomicie dysponowany tego dnia bramkarz kielczan wielokrotnie interweniował w efektowny i efektywny sposób, a akcje z jego udziałem były powtarzane przez realizatora nie mniej razy niż bramki zdobywane przez mistrzów Polski.
Ostatecznie w transmitowanym przez Eurosport 1 i Eurosport Playera meczu Vive wygrało 34:27. Kolejny mecz, znów w Hali Stulecia, 22 października z PSG. Transmisja także na naszych antenach.
Łomża Vive Kielce - Mieszkow Brześć 34:27
Autor: mb/po / Źródło: eurosport.pl