Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Polska - Tunezja 28:26

21/01/2017, 17:02 GMT+1

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała Tunezję 28:26 w mistrzostwach świata we Francji. Niestety, została gra już tylko o Puchar Prezydenta, czyli 17. miejsce w turnieju.

Po czterech porażkach i jednym zwycięstwie w fazie grupowej, reprezentantom Polski pozostały już tylko mecze pocieszenia na mistrzostwach świata. O Puchar Prezydenta grają zespoły, które zajęły pięte miejsce w swoich grupach.
Drużyna trenera Talanta Dujszebajewa zapowiadała, że potraktuje mecz z Tunezyjczykami bardzo poważnie. Miała to być też doskonała okazja do zgrywania przebudowywanej reprezentacji.

Zagrali na maksa

Polacy jak obiecali, tak zrobili. Od początku walczyli z pełnym zaangażowaniem i z minuty na minutę powiększali przewagę bramkową. Po kolejnych przechwytach w obronie wyprowadzali zabójcze kontry. Do przerwy prowadzili 15:11.

Po zmianie stron szczypiorniści z północy Afryki wzięli się do roboty. Grający bez presji Tunezyjczycy zdołali najpierw doprowadzić do remisu 19:19, a następnie wyszli na prowadzenie.
Ale końcówka spotkania należała do Polaków. Bardzo dobrze w bramce po raz kolejny w MŚ bronił Adam Malcher, jego koledzy z pola odzyskali skuteczność (osiem goli w całym meczu rzucił Przemysław Krajewski) i ostatecznie wygraliśmy 28:26.
W poniedziałek o godz. 20 Polacy zagrają w finale Pucharu Prezydenta, czyli o 17. pozycję na mistrzostwach. Ich rywalem będzie zwycięzca niedzielnego spotkania, w którym Arabia Saudyjska zagra z Argentyną.
Polska - Tunezja 28:26 (15:11)Polska: Adam Malcher - Marek Daćko 2, Krzysztof Łyżwa, Mateusz Jachlewski, Przemysław Krajewski 8, Paweł Niewrzawa, Patryk Walczak, Arkadiusz Moryto 4, Michał Daszek 4, Rafał Przybylski 2, Paweł Paczkowski 4, Tomasz Gębala 3, Piotr Chrapkowski 1.Tunezja: Makrem Missaoui 1, Marwane Soussi - Amen Toumi, Issam Tej, Amine Bannour 10, Khaled Haj Youssef, Mosbah Sanai 6, Oussama Boughanmi 1, Sobhi Saied 2, Oussama Hosni 2, Tarak Jallouz 2, Marouan Chouiref 2, Mohamed Soussi, Wael Jallouz.
Autor: dasz/twis / Źródło: sport.tvn24.pl