ME piłkarek ręcznych. Magda Balsam i Monika Kobylińska wyróżnione po meczu Polska - Niemcy

07/11/2022, 12:33 GMT+1

Polskie piłkarki ręczne przegrały wprawdzie z Niemkami w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy, ale mogą być dumne ze swojej gry. Dwa gole naszych reprezentantek zostały nawet wyróżnione przez europejską federację (EHF). W poniedziałek kolejne spotkanie Polek na Euro 2022.

Przez większość sobotniej konfrontacji w 1. kolejce zmagań Polki nie tylko były równorzędnym partnerem, co po prostu były lepsze od Niemek. Nie zdołały jednak utrzymać czterobramkowej przewagi z pierwszej połowy oraz dwubramkowej z drugiej. Przegrały 23:25.

Obrót, lob i wrzutka

Mimo porażki zostały komplementowane i przez swojego trenera Arne Senstada, i rywalki. Nasze zawodniczki zaimponowały również władzom Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Dwa gole naszych szczypiornistek znalazły się w zestawieniu pięciu najefektowniejszych drugiego dnia imprezy rozgrywanej w Czarnogórze, Macedonii Północnej i Słowenii. Mało tego, jedno nawet wygrało!
Najładniejszą bramkę, według EHF, zdobyła w sobotę Magda Balsam. Tzw. wrzutką popisała się Kinga Archuk, a nasza skrzydłowa znakomicie w locie złapała piłkę i nie dała szans niemieckiej bramkarce, rzucając w przeciwległy górny róg.
Czwarte miejsce zajęła natomiast Monika Kobylińska za indywidualną akcję - również w drugiej połowie. Prawa rozgrywająca minęła obrotem Alinę Grijseels, a następnie odważnie weszła między dwie zawodniczki z Niemiec. Całość okrasiła fantastycznym lobem nad bramkarką.
Oprócz dwóch Polek pozostałe miejsca w zestawieniu obsadzają: Holenderka Laura Van der Heijden (w meczu z Rumunkami), Hiszpanka Paula Arcos (z Czarnogórkami) oraz Czarnogórka Ivona Pavicević (z Hiszpankami).
Kolejnym rywalem Polek będzie w poniedziałek o godz. 20.30 Hiszpania. Transmisja w Eurosporcie 1 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl