Liga Mistrzów EHF. TOP 5 goli i interwencji, najlepsza siódemka 10. kolejki - LM 2022/23

16/12/2022, 21:00 GMT+1

Władze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej dokonały podsumowania 10., ostatniej w tym roku, kolejki Ligi Mistrzów. W zestawieniu pięciu najładniejszych bramek wygrała ta z meczu z udziałem Łomży Industrii Kielce.

Mistrzowie Polski nie zachwycili w czwartkowym meczu w Hali Legionów, ale ostatecznie pokonali Celje Pivovarną Lasko 36:28. Zestawienie najefektowniejszych goli wygrało trafienie z 38. minuty Żigi Mlakara dla słoweńskiej drużyny.

Pierwsze miejsce dla byłego gracza Wisły Płock

Tilen Strmljan zdecydował się na wrzutkę do wbiegającego prawego rozgrywającego, który uprzedził dwóch graczy kieleckiej drużyny i pewnym rzutem nie dał szans Andreasowi Wolffowi. Były gracz Orlen Wisły Płock zakończył mecz z dorobkiem trzech goli.
Najskuteczniejszy w tym spotkaniu okazał się Ante Ivanković, który rzucił dziewięć goli. Jego postawę doceniły władze EHF, mianując do najlepszej siódemki na pozycji lewego rozgrywającego.
Co ciekawe, jest w niej miejsce aż dla trzech zawodników, których drużyny doznały w 10. kolejce porażki. Oprócz 22-letniego Ivankovicia, dotyczy to również skrzydłowych: Leonela Fernandesa z FC Porto (jego zespół uległ GOG Gudme, a 24-latek zgromadził sześć trafień) oraz Kristiana Bjoernsena z Aalborga (osiem goli w przegranym meczu z THW Kiel).
Najładniejszą interwencję, zdaniem europejskiej federacji, wykonał bramkarz norweskiego Elverum Simon Mizera, zatrzymując w drugiej połowie z bliska rzut Kenta Robina Tonnesena z Picku Szeged. W meczu i tak górą byli Węgrzy.
Najlepsza siódemka 10. kolejki spotkań Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych:bramkarz: Tobias Thulin (GOG)lewoskrzydłowy: Leonel Fernandes (FC Porto)lewy rozgrywający: Ante Ivanković (Celje)środkowy rozgrywający: Gisli Thorgeir Kristiansson (SC Magdeburg)prawy rozgrywający: Omar Ingi Magnusson (SC Magdeburg)prawoskrzydłowy: Kristian Bjoernsen (Aalborg)obrotowy: Ludovic Fabregas (Barca)