Liga Europejska. Czechowskie Niedźwiedzie - Orlen Wisła: wynik i relacja

17/11/2020, 19:36 GMT+1

Wicemistrzowie Polski pokonali faworyzowany zespół Czechowskich Niedźwiedzi 28:27 w meczu 3. kolejki Ligi Europejskiej. Dzięki wygranej Orlen Wisła Płock jest liderem grupy A rozgrywek.

Leonardo Dutra Ferreira dobrze prezentował się w meczu z Czechowskimi Niedźwiedziami

Prawie miesiąc trwała przerwa Orlen Wisły Płock w europejskich pucharach. 20 października Nafciarze pokonali austriackie Fivers Margarten 32:21, a bohaterem został Michał Daszek, który zdobył 12 bramek w 13 rzutach.
Spotkanie drugiej kolejki Ligi Europejskiej przeciwko Metalurgowi Skopje zostało odwołane ze względu na przypadki zakażenia koronawirusem w drużynie rywali. Wobec tego Wiśle zostały jedynie mecze w kraju (3 wygrane ligowe z Zagłębiem Lubin, Piotrkowianinem i Chrobrym).

Rywal z najwyższej półki

Aktualną dyspozycję płocczan miały sprawdzić Czechowskie Niedźwiedzie, czyli dziewiętnastokrotny mistrz Rosji i lider rozgrywek. Wisła miała okazję rywalizować z nimi przed rokiem w Lidze Mistrzów, gdy poniosła dwie porażki.
Spotkanie dość niemrawo rozpoczęli gracze prowadzeni przez Javiera Sabatego, a dobrze gospodarze za sprawą Siergieja Kosortowa, który od sezonu 2021/2022 będzie zawodnikiem Orlen Wisły Płock.
Następnie rozpoczął się Daszek show. Skrzydłowy wespół z bramkarzem Adamem Morawskim stanowili o sile gości. Wynik oscylował wokół dwubramkowej przewagi Wisły.
Tuż przed przerwą Artiom Gruszko zatrzymał Daszka, wykonującego rzut karny, ale to wicemistrzowie Polski prowadzili 13:11.

Odrodzenie gospodarzy

Po przerwie dużo lepiej prezentować zaczęli się podopieczni Władimira Maksimowa.
Gospodarzom dziesięć minut zajęło doprowadzenie do remisu za sprawą Dmitrija Korniejewa i było po 18.
Rozpoczęła się walka bramka za bramkę. Dobrze w barwach płocczan prezentował się 18-letni Zoran Ilić, który trafieniem z rzutu karnego wyprowadził ich na trzybramkowe prowadzenie 26:23.
Gospodarze gonili wynik, ale to wicemistrzowie Polski pokonali Czechowskie Niedźwiedzie 28:27 i odnieśli drugie zwycięstwo w grupie A Ligi Europejskiej.
Czechowskie Niedźwiedzie - Orlen Wisła 27:28
Autor: fira/po / Źródło: eurosport.pl