Islandia – Norwegia: wynik i relacja meczu o 5. miejsce - ME piłkarzy ręcznych 2022

28/01/2022, 18:56 GMT+1

Norwegowie wywalczyli piąte miejsce na mistrzostwach Europy 2022 w piłce ręcznej mężczyzn. W piątkowe popołudnie pokonali w Budapeszcie Islandczyków 34:33 po dogrywce. Piątek to dzień meczów 1/2 finału.

Islandia – Norwegia w meczu o 5. miejsce mistrzostw Europy

Przedostatni dzień zmagań mistrzostw Starego Kontynentu rozpoczął się od rywalizacji w Budapeszcie drużyn skandynawskich.

Pierwsza dogrywka

Stawką było piąte miejsce w turnieju. Aspiracje Norwegów i Islandczyków sięgały zdecydowanie wyżej. Spotkanie, zwłaszcza w końcowych minutach, dostarczyło sporo emocji.
Pierwsza połowa, jak i większość drugiej przebiegała pod kontrolą Norwegów. Wystarczyło jednak kilka minut w końcówce regulaminowego czasu, aby inicjatywę przejęli rywale. Remis 27:27 oznaczał pierwszą w turnieju dogrywkę. W niej szczęście uśmiechnęło się do Norwegów, a zwycięską bramkę rzutem z dystansu, tuż przed końcową syreną, zdobył Harald Reinkind.
W piątkowych półfinałach w stolicy Węgier obrońca tytułu Hiszpania gra z Danią (18.15), a na 20.30 zaplanowano spotkanie Francji ze Szwecją. Finał i mecz o brązowy medal - w niedzielę.
Polska zakończyła zmagania na fazie zasadniczej.