Pierwsze bramki po transferze. Tureckie przebudzenie Krzysztofa Piątka

05/11/2023, 17:18 GMT+1

Krzysztof Piątek strzelił dwa gole, a jego Basaksehir zremisował u siebie z Ankaragucu 3:3 w niedzielnym spotkaniu ligi tureckiej. Dla Polaka były to premierowe trafienia w barwach ekipy ze Stambułu.

Piątek strzelił szóstego gola

Dla Piątka początek tureckiej przygody jest bardzo nieudany. Do niedzieli, w dziewięciu rozegranych meczach ligowych w tym sezonie, były zawodnik Milanu czy Herthy Berlin ani razu nie wpisał się na listę strzelców i nie zaliczył ani jednej asysty.

Piątek błysnął przed przerwą

Polak, grający w Basaksehir od lata br., przełamał się w domowym starciu 11. kolejki przeciwko Ankaragucu. 27-krotny reprezentant kraju już po pierwszej połowie miał na koncie dublet, zdobywając bramki na 1:1 oraz na 2:2.
Najpierw, tuż przed upływem pierwszego kwadransa, pokonał golkipera rywali strzałem z trudnej pozycji, a następnie, w 27. minucie, znakomicie odnalazł się w polu karnym, dobijając uderzenie jednego z kolegów.
Finalnie spotkanie w Stambule zakończyło się rezultatem 3:3. Remis gospodarzom, golem w 75. minucie, zapewnił Brazylijczyk Joao Figueiredo.
W tabeli Basaksehir zajmuje odległe, 17. miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Ankaragucu jest 11. (13).
Basaksehir - Ankaragucu 3:3 (2:2)
Bramki: Piątek (14., 27.), Figueiredo (75.) - Sowe (2.), Pedrinho (20.), Cigerci (59.).