Mbappe z rekordem, PSG z ulubionym trofeum

04/01/2024, 08:25 GMT+1

Piłkarze Paris Saint-Germain po raz 12. w historii zdobyli Superpuchar Francji. W spotkaniu rozegranym przed własną publicznością mistrzowie kraju pokonali zdobywcę pucharu - FC Toulouse 2:0.

Trening PSG z udziałem Kyliana Mbappe'a

Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane w sierpniu w Tajlandii, ale gospodarze wycofali swoją ofertę. Wówczas nie udało się szybko znaleźć odpowiedniej lokalizacji i mecz przełożono na środowy wieczór.

Pierwsze trofeum Luisa Enrique w Paryżu

Dla paryżan zaczął się on doskonale. Już w 3. minucie prowadzenie dał im Koreańczyk Lee Kang-In. Co ciekawe, to najszybszy gol w meczu o Superpuchar od 2005 roku i trafienia Hatema Ben Arfy. W 44. minucie wynik podwyższył ładnym strzałem Kylian Mbappe.
Dla 25-latka było to historyczne trafienie, bowiem został najlepszym strzelcem na Parc des Princes. Środowa bramka była dla Francuza 111. zdobytą na tym obiekcie, podczas gdy dotychczasowy rekordzista Edinson Cavani poprzestał na jednej mniej.
Tuluza również miała swoje okazje, ale na gola nie pozwolił jej świetnie dysponowany włoski bramkarz PSG Gianluigi Donnarumma. Najlepszą szansę dla gospodarzy w drugiej połowie miał Achraf Hakimi, który z rzutu wolnego trafił w słupek.
W ostatnich jedenastu edycjach PSG tylko raz nie zdobyło tego trofeum. To także pierwsza zdobycz hiszpańskiego trenera Luisa Enrique, który pracę w Paryżu rozpoczął w tym sezonie.