Bez Zielińskiego ani rusz. Inter ponownie triumfuje w Superpucharze

Akt. 22/01/2024, 22:02 GMT+1

Piłkarze Interu po raz trzeci z rzędu sięgnęli po Superpuchar Włoch. W finale rozegranym w saudyjskim Rijadzie aktualny wicelider tabeli Serie A pokonał mistrza kraju SSC Napoli 1:0. Gola na wagę zwycięstwa dla mediolańskiego zespołu w 91. minucie strzelił Lautaro Martinez.

Napoli świętowało mistrzostwo Włoch

Dla obu drużyn był to drugi mecz podczas mini-turnieju o Superpuchar Włoch. W półfinałach Napoli i Inter nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstw. Pierwsi wygrali 3:0 z Fiorentiną, a drudzy w takim samym stosunku pokonali Lazio.

Bez bramek do przerwy

W finale większe szanse dawano ekipie z Mediolanu. Dość powiedzieć, że po 20 kolejkach obecnego sezonu Serie A Nerazzurri mają aż 20 punktów przewagi nad aktualnym mistrzem Włoch.
Na murawie długimi fragmentami nie widać było różnicy między zespołami. Neapolitańczycy skupili się głównie na defensywie i skutecznie odpychali rywali od własnego pola karnego.
Statystyki mówiły same za siebie. Do przerwy kibice obejrzeli tylko jeden celny strzał (w wykonaniu Hakana Calhanoglu), a na tablicy wyników było 0:0.

Po 45 minutach w Rijadzie nie było goli

Złoty gol w doliczonym czasie

Początek drugiej połowy rozpoczął się fatalnie dla Napoli. W ciągu zaledwie kilku minut dwie żółte kartki zobaczył napastnik Giovanni Simeone i formalni gospodarze ostatnie dwa kwadranse musieli grać w osłabieniu.
Od tego momentu podopieczni Waltera Mazzarriego rozpaczliwie się bronili. Doświadczony trener w krótkim czasie dokonał wszystkich pięciu regulaminowych zmian, nie wprowadzając na boisko siedzącego na ławce rezerwowych Zielińskiego.
Czyli pomocnika, który od wielu tygodni jest łączony z Interem i który, według włoskich mediów, po wygaśnięciu trwającej umowy ma trafić na San Siro.
Finaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów dopięli swego w doliczonym czasie gry. W 91. minucie przeprowadzili akcję prawym skrzydłem, w pole karne zagrał Benjamin Pavard, a bramkę na wagę tytułu - trzeciego z rzędu dla mediolańczyków - zdobył Lautaro Martinez.