Inter w finale. Szczególny mecz dla Zielińskiego

19/01/2024, 22:32 GMT+1

Piłkarze Interu Mediolan wygrali z Lazio Rzym 3:0 w rozegranym w Rijadzie półfinale turnieju o Superpuchar Włoch. W czwartek awans do finału wywalczyło Napoli Piotra Zielińskiego, które w takim samym stosunku pokonało Fiorentinę.

Zieliński po meczu z Albanią

Broniący trofeum Inter, aktualny lider Serie A, odniósł w piątek gładkie zwycięstwo. Pierwszego gola strzelił w 17. minucie Marcus Thuram.
Na początku drugiej połowy rzut karny wykorzystał Hakan Calhanoglu, a wynik ustalił w 87. minucie Davide Frattesi.

Zieliński łączony z Interem

Finał turnieju w stolicy Arabii Saudyjskiej odbędzie się w poniedziałek.

Inter w finale Superpucharu Włoch

Rywalem Interu będzie Napoli, którego zawodnikiem jest Zieliński. Reprezentant Polski od dłuższego czasu łączony jest z mediolańskim zespołem, do którego, według tamtejszych mediów, ma trafić po sezonie i wygaśnięciu umowy z ekipą z Neapolu.
W czwartkowym półfinale z Fiorentiną (3:0) Zieliński był rezerwowym. Pojawił się na boisku w 72. minucie.