Odkrycie Probierza z golem po powrocie do Włoch

26/11/2023, 08:27 GMT+1

Coraz śmielsze kroki stawiane w reprezentacji Polski dobrze podziałały na Patryka Pedę. Obrońca włoskiego SPAL, który był największym zaskoczeniem dotychczasowych powołań selekcjonera Michała Probierza, strzelił drugiego gola w sezonie.

Pierwszy trening reprezentacji Polski pod wodzą Probierza

21-latek cieszy się uznaniem nowego selekcjonera, chociaż na co dzień gra dopiero na trzecim poziomie rozgrywkowym. Nie przeszkodziło mu to wystąpić w trzech spotkaniach - dwóch październikowych z Wyspami Owczymi i Mołdawią (oba w pełnym wymiarze czasowym) oraz listopadowym - z Czechami (28 minut).
W ostatni wtorek z pewnością otrzymałby też szansę w towarzyskiej potyczce przeciwko Łotyszom, ale tego samego dnia ważne spotkanie z Niemcami w eliminacjach Euro rozgrywała również reprezentacja do lat 21. Probierz uznał, że młodzian bardziej przyda się w Essen. Biało-Czerwoni do przerwy prowadzili 1:0, ale ostatecznie przegrali 1:3, a Peda rozegrał całe spotkanie.

Peda główkuje

Po powrocie do klubu obrońca wystąpił od początku do końca w meczu 15. kolejki z Anconą, a już w 13. minucie cieszył się z gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej odnalazł się w polu karnym i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Dla grającego na wypożyczeniu z Palermo trzykrotnego reprezentanta Polski było to drugie trafienie w dziewiątym spotkaniu tego sezonu w lidze.
Ostatecznie sobotni mecz ekipa z Ferrary zremisowała u siebie 2:2 i w tabeli zajmuje dopiero 18. miejsce, trzecie od końca.