Derby Turynu bez rozstrzygnięcia. Wojciech Szczęsny z czystym kontem

13/04/2024, 21:29 GMT+2

Torino FC, z Karolem Linettym w składzie, zremisowało bezbramkowo w derbach miasta z Juventusem, którego bramki strzegł Wojciech Szczęsny, w 32. kolejce Serie A. "Polskie" Empoli w ważnym dla układu dolnej części tabeli spotkaniu przegrało na wyjeździe z Lecce 0:1.

Wojciech Szczęsny o stylu gry reprezentacji

W sobotnich derbach Turynu piłkarze obu drużyn oddali po kilka celnych strzałów na bramkę, ale gole nie padły, bo Szczęsny i Vanja Milinković-Savić, który w przeszłości występował w Lechii Gdańsk, stanęli na wysokości zadania.
33-letni Polak ucierpiał pod koniec meczu, gdy Adam Masina, walcząc o górną piłkę po rzucie rożnym, uderzył go w twarz. Bramkarz Starej Damy krwawił z nosa i przez kilka minut był opatrywany przez lekarzy, ale wrócił do gry.

Milik poza kadrą, Linetty z żółtą kartką

Leczący kontuzję Arkadiusz Milik nie znalazł się w kadrze Juventusu. Linetty rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką.
Juventus, który w Serie A wygrał tylko jeden z ostatnich sześciu meczów, w 32 występach zgromadził 63 punkty i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Wyraźnie prowadzi Inter Mediolan - 82, a drugi jest AC Milan - 68.
Torino z 45 punktami plasuje się na dziewiątej pozycji.

Bolesna porażka Empoli

Gol Nicoli Sansone w 89. minucie zapewnił zwycięstwo Lecce nad Empoli. W drużynie gości wystąpiło trzech Polaków - po 90 minut zaliczyli obrońcy Bartosz Bereszyński i Sebastian Walukiewicz, a pomocnik Szymon Żurkowski spędził na boisku godzinę.
To bolesna porażka ekipy Empoli, która w 32 meczach wywalczyła tylko 28 punktów i zajmuje 16. pozycję, ale jeszcze w tej kolejce może znaleźć się w strefie spadkowej (miejsca 18-20). Lecce dzięki zwycięstwu z 33 pkt awansowało na 13. lokatę.