Napoli wreszcie pokazało klasę. Zieliński rozwiązał worek z golami

Akt. 28/09/2023, 00:03 GMT+2

Mistrzowie Włoch SSC Napoli w bardzo dobrym stylu pokonali na własnym stadionie Udinese Calcio 4:1 (2:0) w 6. kolejce Serie A. Pierwszego gola dla zwycięzców strzelił reprezentant Polski Piotr Zieliński.

Napoli świętowało mistrzostwo Włoch

Piłkarze Napoli w ostatnich meczach ligowych grali znacznie poniżej oczekiwań, przegrywając jedno spotkanie i dwa remisując. Atmosfera była zła nie tylko za sprawą słabych wyników, ale także konfliktu Victora Osimhena z klubem.

Cztery gole Napoli

W środę drużyna Napoli działała już bez zarzutu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Zieliński, który w 19. minucie bardzo pewnie wykorzystał rzut karny. To drugi gol w sezonie Polaka. Zieliński rozegrał bardzo dobre spotkanie i był jednym z najlepszych na boisku.

Piotr Zieliński cieszy się z gola

W 39. minucie na 2:0 podwyższył Osimhen, który cieszył się z tego trafienia wraz z kolegami. Nie było już po nim widać, że jest obrażony i ma do kogoś żal.
W drugiej połowie ekipa Napoli nadal miała przewagę, a jej efektem były gole strzelone przez Chwiczę Kwaracchelię i Giovanniego Simeone. Bramkę honorową, po przepięknym indywidualnym rajdzie, zdobył dla gości Lazar Samardzić.
Po tej wygranej Napoli awansowało na piąte miejsce w tabeli Serie A (11 pkt.). Prowadzi Inter Mediolan (15 pkt.), który jednak w środę sensacyjnie przegrał u siebie z Sassuolo 1:2.
(dasz)
SSC Napoli - Udinese Calcio 4:1 (2:0)
Bramki: Zieliński (19'), Osimhen (39'), Kwaracchelia (74'), Simeone (82') - Samardzić (81')