Juventus grał do końca. W nagrodę jest liderem

02/12/2023, 08:30 GMT+1

Juventus z Wojciechem Szczęsnym w bramce i grającym od 70. minuty Arkadiuszem Milikiem wygrał na wyjeździe z Monzą 2:1 i awansował na pierwsze miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy. Piątkowe starcie miało niezwykły przebieg, a dwa gole padły w doliczonym czasie gry.

Juventus Turyn - FC Freiburg w 1/8 finału Ligi Europy

Goście prowadzili od 12. minuty, gdy bramkę strzałem głową zdobył Francuz Adrien Rabiot, wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Hansa Nicolussiego Caviglii. Chwilę wcześniej rzutu karnego dla Juve nie wykorzystał Dusan Vlahović. Właśnie Serba zmienił na boisku Milik, który nie miał okazji na podwyższenie wyniku, za to otrzymał żółtą kartkę.

Szalona końcówka

W doliczonym czasie gry padły dwie bramki: najpierw wyrównał Valentin Carboni, a w 90+4. minucie zwycięskiego gola po asyście Rabiota strzelił Federico Gatti.

Juventus ma 33 punkty i pozostanie liderem przynajmniej do niedzieli. Jeden punkt traci do niego Inter, który tego dnia zagra na wyjeździe z broniącym tytułu Napoli Piotra Zielińskiego. Drużyna z Neapolu zajmuje czwarte miejsce, ale jej strata do Juventusu wynosi już dziewięć punktów.