Juventus trzeci w Serie A po zwycięstwie z Monzą. Asysta Arkadiusza Milika

Jacek Cychol

25/05/2024, 22:39 GMT+2

Juventus pokonał w Turynie Monzę 2:0 w sobotnim meczu 38. kolejki Serie A i zakończył ligową rywalizację na trzecim miejscu w tabeli. Asystę przy pierwszym golu zaliczył Arkadiusz Milik, który zagrał w podstawowym składzie. Z podium wypadła Bologna, przegrywając na wyjeździe z Genoą 0:2.

Mecz Juventus F.C. - SSC Napoli

Turyńczycy w końcówce rozgrywek uratowali trudny dla siebie sezon, kończąc nie tylko w czołowej trójce tabeli, ale również z Pucharem Włoch. Na ławce trenerskiej Juventusu do ostatniej kolejki nie dotrwał jednak Massimiliano Allegri, który został zwolniony za swoje niekulturalne zachowanie po zdobyciu trofeum. W dwóch ostatnich meczach zespół poprowadził Paolo Montero.
Tytuł mistrzowski na Półwyspie Apenińskim już kilka tygodni temu zapewnił sobie Inter Mediolan, a drugie miejsce zajął AC Milan.

Późne przebudzenie Juventusu

Juventus w poprzednich tygodniach skromnie powiększał swój dorobek punktowy, remisując sześć kolejnych spotkań w lidze włoskiej. W ostatniej kolejce stanął jednak na wysokości zadania i sięgnął wreszcie po pełną pulę. Gospodarze objęli prowadzenie w 26. minucie gry, kiedy Milik dobrze uruchomił z przodu Federico Chiesę. Włoch po podaniu Polaka ograł obrońcę i z ostrego kąta uderzył nie do obrony.
Dwie minuty później turyńczycy prowadzili już różnicą dwóch bramek. Tym razem piłkę do siatki skierował Alex Sandro, który rozgrywał swój ostatni mecz w barwach Juventusu. 33-letni Brazylijczyk żegna się z zespołem z powodu wygasającego kontraktu, ale sobotnim występem przypieczętował swoje miejsce w klubowej historii. Rozegrał 327. spotkanie dla drużyny z Turynu i zrównał się z Pavlem Nedvedem pod względem największej liczby meczów wśród obcokrajowców.
Druga połowa nie dostarczyła już zmiany rezultatu. Milik opuścił murawę w 73. minucie, kiedy jego miejsce zajął Dusan Vlahović. Wojciech Szczęsny obserwował grę tylko z wysokości ławki rezerwowych.

Juventus - Monza 2:0 (2:0)

Bramki: Federico Chiesa (26.), Alex Sandro (28.)