Coraz wyraźniejszy lider Serie A

18/12/2023, 07:55 GMT+1

Po 16. kolejce Serie A najbardziej zadowoleni będą piłkarze Interu, którzy nie dość, że w niedzielę wygrali 2:0 z Lazio w Rzymie, to przewagę nad drugim w tabeli Juventusem zwiększyli do czterech punktów, gdyż ekipa z Turynu zremisowała dwa dni wcześniej 1:1 z Genoą.

Mecz AC Milan – Inter Mediolan

Pierwsza bramka dla Interu padła w 40. minucie, kiedy obrońca gospodarzy Czarnogórzec Adam Marusić chciał podać do własnego bramkarza, ale posłał piłkę wprost do znajdującego się przed polem karnym Lautaro Martineza. Argentyńczyk z dużym spokojem wykorzystał sytuację sam na sam, strzelając 15. ligowego gola w tym sezonie i umacniając się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych. Zajmujący w niej drugie miejsce Domenico Berardi z Sassuolo ma dziewięć trafień.

To jego rok

Co więcej, Martinez ma już 29 goli w Serie A w tym roku kalendarzowym, a w XXI wieku nie udało się to nikomu innemu. Po 28 mieli jego rodak Diego Milito w 2012 i Christian Vieri w 2001 roku.
Na 2:0 podwyższył w 66. minucie Francuz Marcus Thuram. W końcówce czerwoną kartką ukarany został obrońca gospodarzy Manuel Lazzari.
Inter powiększył dorobek do 41 punktów. O cztery mniej ma Juventus, który w piątek - z Wojciechem Szczęsnym (cały mecz) i Arkadiuszem Milikiem (od 68. minuty) - tylko zremisował z Genoą 1:1. Turyńczycy prowadzili po golu Federico Chiesy z rzutu karnego w 28. minucie, ale na początku drugiej połowy Szczęsnego z bliska pokonał Islandczyk Albert Gudmundsson (48. minuta). Rezerwowym gospodarzy był Filip Jagiełło.
Na trzecim miejscu jest AC Milan, który do lokalnego rywala ma dziewięć punktów straty. W niedzielę Rossoneri pewnie pokonali u siebie Monzę 3:0. Jedną z bramek zdobył 18-letni debiutant Jan-Carlo Simic.
W innym niedzielnym spotkaniu Bologna niespodziewanie ograła Romę 2:0 i awansowała na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Za jej plecami są m.in. broniące tytułu Napoli oraz Fiorentina - po 27 pkt. Rzymski zespół ma 25 i jest siódmy.
W barwach gospodarzy na kilka końcowych minut na boisku pojawił się Kacper Urbański, a bramkarz Łukasz Skorupski, który wystąpił w poprzednich 15 kolejkach, tym razem zasiadł na ławce rezerwowych. W kadrze Romy zabrakło zawieszonego za czerwoną kartką Nicoli Zalewskiego.