Popis Interu w derbach Mediolanu

16/09/2023, 21:51 GMT+2

To był prawdziwy pokaz siły w wykonaniu Nerazzurrich. Piłkarze Interu wygrali w derbach Mediolanu z AC Milan aż 5:1. Jednym z bohaterów spotkania był zdobywca dwóch bramek Henrich Mchitarjan.

Inter Mediolan - AC Milan w półfinale Ligi Mistrzów 2022/23

Derby della Madonnina to jedna z najbardziej wyrównanych piłkarskich rywalizacji. We wszystkich oficjalnych rozgrywkach drużyny te mierzyły się ze sobą 238 razy. Inter w sobotę odniósł 90. zwycięstwo. Milan ma ich 79, a 69-krotnie był remis. Bilans bramek 334-311 na korzyść Interu.
W ostatnich latach Nerazzurri dominują jednak wyraźnie. Od 2012 roku, w 32 derbowych pojedynkach Milan zdołał pokonać lokalnego rywala tylko sześciokrotnie. W maju drużyny te spotkały się w półfinale Ligi Mistrzów i oba mecz także wygrał Inter.

Szybkie prowadzenie, później dominacja

W sobotę Inter potwierdził derbową dominację. Już w piątej minucie prowadzenie dał mu Henrik Mchitarjan, a jeszcze przed przerwą podwyższył Marcus Thuram.
Drugą połowę lepiej zaczął Milan. W 57. minucie zdobył kontaktową bramkę za sprawą Rafaela Leao. Inter odpowiedział jednak trzema kolejnymi golami. Najpierw ponownie na listę strzelców wpisał się Mchitarjan. Zwycięstwo przypieczętowali natomiast Calhanoglu wykorzystując rzut karny i Davide Frattesi, który wynik ustalił w doliczonym przez sędziego czasie gry.
W tabeli Inter prowadzi z kompletem 12 punktów, Milan z dziewięcioma jest trzeci. Rozdzielił je Juventus Turyn, który pokonał u siebie Lazio Rzym 3:1 i zgromadził 10 pkt. W barwach "Starej Damy" cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, a Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 83. minucie.