Obaj bramkarze wylecieli z boiska. Giroud bohaterem Milanu

Mariusz Czykier

Akt. 08/10/2023, 08:00 GMT+2

Bez bramkarzy zakończył się wyjazdowy mecz Milanu z Genoą, zakończony zwycięstwem gości 1:0. W końcówce spotkania w bramce gości stanął napastnik Olivier Giroud, który pomógł drużynie utrzymać prowadzenie.

Trening Milanu

Jedyna bramka padła w 87. minucie, a strzelcem gola dla gości był Christian Pulisic. Chwilę wcześniej bramkarz Genoi Josep Martinez został ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.
Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, a nerwowa końcówka, przerywana dodatkowo dokonywanymi przed trenerów zmianami, skłoniła arbitra do przedłużenia meczu.
W 9. minucie doliczonego czasu boisko musiał opuścić broniący bramki Milanu Mike Maignan, który zbyt ostro potraktował jednego z piłkarzy gospodarzy. Ponieważ jednak limit zmian został już wyczerpany, między słupkami stanąć musiał jeden z zawodników z pola. Był nim Giroud, który w ostatnich minutach ofiarnie bronił jednobramkowej przewagi swojej drużyny.
Ale Genoa także kończyła spotkanie bez golkipera. Martinez zobaczył bowiem drugi żółty kartonik po faulu na Yunusie Musahu.

AC Milan liderem Serie A

W sumie spotkanie trwało prawie kwadrans dłużej, ale Milanowi udało się obronić trzy punkty. Dzięki nim wyszedł na prowadzenie w Serie A, wykorzystując potknięcie Interu, który na własnym boisku zremisował z Bologną 2:2.
Po ośmiu rozegranych meczach włoskiej ekstraklasy Milan ma na koncie 21 punktów, Inter o dwa mniej, a podium, z 17 punktami, uzupełnia Juventus.