Evan Ndicka zasłabł na boisku. Nowe informacje o stanie zdrowia

Akt. 16/04/2024, 06:43 GMT+2

Reprezentujący barwy Romy Evan Ndicka, który zasłabł w trakcie niedzielnego meczu włoskiej ekstraklasy z Udinese i upadł na murawę, został wypisany ze szpitala - poinformował w poniedziałek jego klub. Zawodnik przejdzie dodatkowe badania w Rzymie.

Roma - Napoli 2:1

Pochodzący z Francji 24-letni reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej został zniesiony na noszach po tym, jak upadł na boisko w 70. minucie. Po rozmowach z piłkarzami i trenerem mecz w Udine został przerwany (przy wyniku 1:1) i ma być dokończony w innym terminie.

Evan Ndicka zasłabł podczas meczu Romy z Udinese

Ndicka był przytomny, ale wyraźnie odczuwał ból. Prawą ręką pocierał klatkę piersiową, gdy z pomocą ruszyły służby medyczne i koledzy z zespołu.

Roma podała informacje o stanie zdrowia Ndicki

Zawodnik trafił do szpitala, gdzie przechodził szereg badań. W poniedziałkowym komunikacie klub przekazał dobre wieści.

"Przeprowadzono badania kardiologiczne pierwszego i drugiego stopnia, które nie wykazały żadnych patologii serca. Obraz kliniczny jest zgodny z urazem klatki piersiowej z minimalną odmą lewą opłucnową" - napisano w oświadczeniu Romy.

Przed piłkarzem kolejne badania. Na razie nie podano daty powrotu Ndicki do treningów.

Roma podziękowała sędziemu, kibicom na stadionie w Udine i personelowi szpitala.

"W tych gorączkowych minutach strachu wszyscy razem demonstrowaliśmy wartości sportowe i na pierwszym miejscu postawiliśmy ochronę życia" - podkreślono w oświadczeniu klubu.