Zła wiadomość dla selekcjonera. Obrońca zszedł z boiska po 17 minutach

Akt. 29/09/2023, 05:15 GMT+2

Bartosz Bereszyński, obrońca Empoli, nie dokończył meczu ligi włoskiej przeciwko Salernitanie. Piłkarz reprezentacji Polski opuścił boisko po 17 minutach. Według tamtejszych mediów, jest mało prawdopodobne, żeby był gotowy do gry w kolejnym spotkaniu.

Krychowiak i Bereszyński po meczu z Wyspami Owczymi

W środowy wieczór Empoli odniosło pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Gospodarze pokonali Salernitanę 1:0, ale z powodu urazów stracili obrońców Giuseppe Pezzellę i Bereszyńskiego. Pierwszy musiał zejść z boiska w 11. minucie, drugi w 17., a lista kontuzjowanych w drużynie z Toskanii urosła już do sześciu zawodników.

Zła wiadomość dla Probierza

Jak poinformował serwis empolichannel.it, 54-krotny reprezentant Polski ma problemy z mięśniem lewego uda. Mało prawdopodobne, że będzie gotowy - podobnie jak Pezzella - na kolejny mecz z Bologną w 7. kolejce Serie A (w niedzielę).
Problemy zdrowotne Bereszyńskiego to zła wiadomość dla selekcjonera Michała Probierza, który za kilka dni roześle powołania na spotkania eliminacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi (12 października na wyjeździe) i z Mołdawią (15 października w Warszawie).
W środowym spotkaniu z Salernitaną w barwach Empoli 90 minut rozegrał obrońca Sebastian Walukiewicz. Empoli w tabeli ligi włoskiej zajmuje 19., przedostatnie miejsce.