Rangers FC - Lech Poznań: wynik na żywo i relacja live - Liga Europy

29/10/2020, 18:44 GMT+1

Lider szkockiej ekstraklasy Rangers FC był drugim przeciwnikiem Lecha w rundzie grupowej Ligi Europy. Poznaniacy przegrali w Glasgow 0:1. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Za tydzień poznańską drużynę czeka bój ze Standardem Liege, który dziś przegrał w Lizbonie 0:3.
Niestety, drugi mecz i druga porażka Lecha. Pierwsza połowa bardzo dojrzała w wykonaniu Lecha, w drugiej gospodarze podkręcili tempo i efektem był gol Morelosa.
KONIEC
Ostatnia doliczona minuta. Znowu Puchacz i znowu wybijają gospodarze.
Puchacz wrzuca piłkę z lewej strony - ratują się gospodarze.
Próba Awwada niedokładna. Trzy minuty dolicza arbiter.
Lech praktycznie całą drużyną na połowie gospodarzy. Coraz mniej czasu do końca...
Kolejny napastnik na placu boju. Kaczarawa za Ramireza.
Z dystansu uderzał Barker - kilka ląduje metrów od bramki.
Szkoci poszli z kontrą i mają rzut rożny - wybijał Rogne.
Trener Żuraw szybko reaguje. Zdecyduje się wprowadzić napastnika Awwada. Za Marchwińskiego.
Ależ przebojowo wszedł teraz między rywalami Puchacz. Szkoda, że nie wywalczył nawet rzutu wolnego.
Dobra okazja Lecha. Marchwiński nieobstawiany przez nikogo główkował nad bramką.
Niezłą okazję na podwyższenie prowadzenia miał wprowadzony przed chwilą Bongani Zungu. Skończyło się na strachu.
Kwadrans nadziei. Nadziei, że uda się w Glasgow wywalczyć choćby punkt.
Pierwsza zmiana w Lechu - Sykora za Skórasia.
Wydawało się, że poznaniakom należał się rzut rożny po strzale Modera. Sędzia uznał inaczej.
Na szczęście, poznańska drużyna nie załamała się utratą bramki. Od razu ruszyła do odrabiania strat.
Kolumbijczyk wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Barisicia i strzałem głową nie dał szans Bednarkowi.
1:0. Gol dla Rangersów, Morelos!
Tymczasem w Lizbonie, w drugim meczu "polskiej" grupy Benfica prowadzi ze Standardem Liege 2:0.
Coraz bardziej zarysowuje się przewaga Rangersów. Po dograniu z rzutu rożnego piłka znalazła w polu karnym Morelosa. Rzut rożny dla gospodarzy.
Kent próbuje mocno z dystansu, piłka wysoko nad poprzeczką.
Pierwsza zmiana w meczu - u gospodarzy - Morelos za Roofe'a.
Arfield sprzed pola karnego! Tuż obok bramki. Wydaje się, że Bednarek obroniłby ten strzał.
Teraz to gospodarze mają lepszy fragment w meczu.
Tarvenier - czujny w interwencji Rogne.
Świetnie znalazł się w polu karnym Rogne. Sprytnie rozegrali rzut wolny lechici.
Teraz poznaniacy zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce. Rzut wolny zarobił Ishak. Kartka dla drugiego stopera Goldsona.
Ależ szansa Lecha! Fantastyczna kontra, podanie Czerwińskiego, szkoda, że wbiegający na wślizgu Skóraś nie zamknął akcji.
Agresywnie rozpoczęli gospodarze. Efekt? Żółta kartka dla Baloguna.
Obie drużyny rozpoczęły w takich samych składach jak pierwszą część.
II POŁOWĘ ROZPOCZĄŁ LECH.
Rzut oka jeszcze na wszystkie wyniki do przerwy meczów rozgrywanych o godzinie 21.

To było naprawdę dobre 45 minut w wykonaniu polskiej drużyny. Jest gra do przodu, są pierwsze sytuacje do strzelenia gola. Oby w drugiej połowie było jeszcze lepiej.
KONIEC I POŁOWY
Strzał Modera z rzutu wolnego - piłka obok bramki drużyny z Glasgow.
Świetna odpowiedź Kolejorza. Strzał Ishaka jednak powędrował nad poprzeczką. To była najlepsza okazja polskiej drużyny!
Niezła szansa Rangersów, mieli szczęście lechici.
Tymczasem rozgrzewkę rozpoczął Morelos.
Najpierw Barisić, potem Kamara próbował dośrodkowania, na szczęście obrońcy Lecha czujnie w obronie.
Rangersi próbowali teraz kombinacyjnie zagrać w polu karnym Lecha. Wicemistrz Polski wyszedł z opresji.
Trzeba przyznać, że w pierwszych 30 minutach Lech dobrze radził sobie bez trzech czołowych zawodników.
McGregor niepewnie! Może się podobać pressing Lecha. Do tego stopnia, że bramkarz szkockiej drużyny dwukrotnie w odstępie paru minut niepewnie interweniował.
Ni to podanie, ni strzał Modera, po akcji Czerwińskiego. Brawa za grę do przodu!
Najgroźniejsza dotąd sytuacja. Barisić znalazł Roofe'a, ten oddał strzał przewrotką, ale piłka minęła bramkę Lecha.
Dużą odwagę pokazują do gry Skóraś i Puchacz.
Po chwili odpowiedź Lecha. Wrzutka z lewej strony Kraveca. Gospodarze wybili piłkę na rzut rożny.
Strzał Arfielda - piłka prosto w ręce Bednarka.
Okres teraz trochę szarpanej z gry z obu stron.
Pierwsza żółta kartka w meczu. Autorem napastnik Lecha Ishak.
Było groźnie pod bramką Lecha. Roofe do Hagiego, ten nieczysto trafił w piłkę.
Barisić w walce na skrzydle ze Skórasiem. Rzut rożny dla Rangersów.
Ładna kontra Lecha, z dobrej strony pokazał się Puchacz.
Zakotłowało się w polu karnym Bednarka. Z lewej strony szukał kolegę Kent, ale na szczęście dla Lecha nikogo nie było w polu karnym. Piłkę wybił Kravec.
Bardzo ładna akcja poznańskiej drużyny zakończona niecelnym strzałem Ramireza.
Bardzo ładnie piłkę odebrał w środku pola Moder, przebiegł kilkanaście metrów i Szkoci zatrzymali akcję.
Szkoci, jak to Brytyjczycy, od początku szukają dośrodkowań z obu skrzydeł.
Teraz Lech próbuje spokojne od tyłu budować akcję.

I już pierwsza wrzutka i już pierwszy rzut rożny dla Rangers. Wybijał Rogne.
ROZPOCZĘLI GOSPODARZE!
Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie pochodzący z Estonii Kristo Tohver.
Obie drużyny wychodzą na murawę!

W szkockiej drużynie zawody na ławce rozpoczyna ten, który przesądził o tym, że rok temu Legia Warszawa nie zagrała w fazie grupowej Ligi Europy: Alfredo Morelos.

ZNAMY JUŻ SKŁADY OBU ZESPOŁÓW

W meczu 1. kolejki ze Standardem Liege Rangersi zdobyli niesamowitą bramkę.
16 meczów, 14 zwycięstw, dwa remisy - tak prezentuje się bilans ekipy Stevena Gerrarda w całym obecnym sezonie na wszystkich frontach. Szkoci jak dotąd stracili tylko trzy gole, samemu sprawiając wielu rywalom kilkubramkowe lanie.
Skoro z Pedro Tibą, Jakubem Kamińskim i Djordje Crnomarkoviciem nie udało się przed tygodniem w Poznaniu z Benficą ugrać choćby punktu, to jak zrobić to w Glasgow z Rangersami? To pytanie od środy nurtuje wszystkich sympatyków poznańskiej drużyny i trenera Dariusza Żurawia.
RANGERS FC - LECH POZNAŃ 1:0 (MORELOS 68')
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl