Juventus Turyn - SS Lazio: wynik i relacja. Puchar Włoch

Akt. 03/04/2024, 00:02 GMT+2

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Włoch Juventus pokonał w Turynie SS Lazio 2:0 (0:0). Tym razem w barwach Starej Damy nie zobaczyliśmy Polaków. Rewanż odbędzie się w Rzymie 23 kwietnia.

Mecz Juventus F.C. - SSC Napoli

Juventus zajmuje trzecie miejsce w Serie A, a Lazio jest siódme. Starcie tych drużyn w półfinale Pucharu Włoch zapowiadało się zatem bardzo ciekawie.

Najlepsza okazja dla Lazio

W zespole gospodarzy nie zagrał Wojciech Szczęsny, któremu trener Massimiliano Allegri dał odpocząć. W bramce Starej Damy wystąpił Mattia Perin, podobnie zresztą, jak w dwóch poprzednich rundach Pucharu Włoch. Z powodu kontuzji mięśnia uda nie mógł zagrać oczywiście Arkadiusz Milik.
Pierwsza połowa nie przyniosła oczekiwanych emocji. Juventus miał inicjatywę, naciskał, ale niewiele z tego wynikało. Najlepszą okazję do strzelenia gola miało Lazio, jednak Luis Alberto trafił w poprzeczkę po dość przypadkowym strzale.

Gole Juventusu po przerwie

Po zmianie stron Juventus zaczął z animuszem i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 50. minucie Andrea Cambiaso posłał idealne podanie na wolne pole do biegnącego Federico Chiesy, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Federico Chiesa strzelił gola w meczu Juventus - Lazio

Miejscowi poszli za ciosem i trzynascie minut później cieszyli się z drugiego gola. Tym razem precyzyjnym uderzeniem przy słupku popisał się Dusan Vlahović.
Do końca meczu oba zespoły starały się o zmianę wyniku, ale więcej goli już nie padło.
Rewanż odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie 23 kwietnia.