Hat-trick Milika w Pucharze Włoch

Mariusz Czykier

Akt. 12/01/2024, 00:04 GMT+1

Piłkarze Juventusu Turyn wygrali 4:0 z Frosinone i awansowali do półfinału Pucharu Włoch. Autorem trzech goli dla Starej Damy był Arkadiusz Milik. W meczu o finał Juventus zagra z Lazio Rzym.

Mecz Juventus F.C. - SSC Napoli

Milik, który ćwierćfinał Pucharu Włoch rozpoczął w podstawowym składzie, strzelecki koncert rozpoczął już w 11. minucie. Stanął wtedy naprzeciw Michele Cerofoliniego jako egzekutor jedenastki. Polak swoją pierwszą szansę pewnie wykorzystał.
Na kolejne trafienie czekał niespełna pół godziny. W 38. minucie wykorzystał znakomite podanie Westona McKenniego i umieścił piłkę w siatce po raz drugi.

Milik z hat-trickiem

Do przerwy Juventus prowadził 2:0, ale zaraz na początku drugiej połowy kibice na Allianz Stadium w Turynie poderwali się w górę po raz trzeci. I po raz trzeci miało to miejsce po trafieniu Polaka, który tym razem wykorzystał błąd obrońców.
Niewiele brakowało, a przy nazwisku Milika widniałyby w czwartek cztery trafienia, ale okazało się, że bramka strzelona w 57. minucie padła ze spalonego. Radość Polaka trwała krótko, chociaż po wcześniejszych popisach nie miał powodu do narzekania.
W 62. minucie żegnany gromkimi brawami Milik opuścił boisko, zastąpiony przez Dusana Vlahovicia.
Chwilę wcześniej czwartą bramkę dla Juve zdobył Kenan Yildiz. Jak się później okazało, ustalił tym samym wynik spotkania.
W meczu o finał Juventus zagra z Lazio Rzym.